Reklama

Strajk nauczycieli. Jak wygląda sytuacja w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Strajk nauczycieli. Jak wygląda sytuacja w Płocku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Związek Nauczycielstwa Polskiego oficjalnie rozpoczął strajk, a wcześniej wielu nauczycieli w całej Polsce protestowało na własną rękę. Media informują o odwoływanych lekcjach i dziesiątkach pedagogów korzystających ze zwolnień lekarskich. Problem ten jak na razie nie dotyczy jednak Płocka.

Związek Nauczycielstwa Polskiego oficjalnie rozpoczął strajk, a wcześniej wielu nauczycieli w całej Polsce protestowało na własną rękę. Media informują o odwoływanych lekcjach i dziesiątkach pedagogów korzystających ze zwolnień lekarskich. Problem ten jak na razie nie dotyczy jednak Płocka. 

Powód protestu jest jasny. Nauczycielom chodzi o podwyżki. Związek Nauczycielstwa Polskiego, największy związek zawodowy nauczycieli, w poniedziałek po południu oficjalnie poparł protesty prowadzone do tej pory na własną rękę. Związkowy domagają się 1000 złotych podwyżki już od stycznia 2019 roku. 

[ZT]20975[/ZT]

Nauczyciele korzystają ze zwolnień lekarskich, tak jak wcześniej policjanci a obecnie także urzędnicy sądowi. Media w całym kraju informują o odwoływanych lekcjach i dzieciach odsyłanych do domów. Bez wątpienia masowe nieobecności kadry pedagogicznej mogą sparaliżować szkoły i znacznie utrudnić życie milionom rodziców. 

Akcja protestacyjna, przynajmniej oficjalnie, nie dotarła jeszcze do Płocka. 

- Na zwolnieniach lekarskich przebywa 52 nauczycieli, ale tylko pięciu rozpoczęło je w poniedziałek - mówi Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. 

Biorąc pod uwagę skalę zatrudnienia nauczycieli w Płocku, wydaje się, że to normalna liczba zwolnień lekarskich o tej porze roku. Jak dodaje Siemiątkowski, jeszcze przed świętami zaplanowane jest spotkanie ze Stanisławem Nisztorem, prezesem płockiego oddziału ZNP. Wtedy będzie wiadomo więcej o akcji nauczycieli w Płocku. Miasto zapewnia jednak, że, jak co roku, opieka dla dzieci w okresie międzyświątecznym będzie zapewniona. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE