Reklama

Stop agresji na drogach. Policyjna Grupa SPEED już działa

Opublikowano:
Autor:

Stop agresji na drogach. Policyjna Grupa SPEED już działa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek Policji, w tym Komendy Miejskiej Policji w Płocku, oddano 14 najnowszych radiowozów głównie marki bmw, w tym 11 wyposażonych w wideorejestratory. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów będą oni używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

Do dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek Policji, w tym Komendy Miejskiej Policji w Płocku, oddano 14 najnowszych radiowozów głównie marki bmw, w tym 11 wyposażonych w wideorejestratory. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów będą oni używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

Grupy Speed powstały w każdym województwie. Mają w nich działać doświadczeni policjanci.

- Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, która wynika z realizacji jednego z fundamentalnych zadań Policji, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie ujawniania kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu powołał do życia Zespół pod nazwą „SPEED” - poinformowali policjanci.

Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji wyjaśniał w rozmowie z dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej:

- Ci policjanci przy użyciu wideorejestratorów wykroczeń, przy użyciu motocykli - również z wideorejestratorami wykroczeń - przy użyciu laserowych mierników prędkości z wizualizacją obrazu, będą skupiać się na tych, którzy wierzą, że to jest zabawa w kotka i myszkę z policjantem. Nie, tu idzie walka o życie, a my z tym sprzętem i z tymi ludźmi przekonamy piratów drogowych, że to nie jest zabawa.

Jednocześnie dodał, że przybywa ofiar śmiertelnych w wyniku wypadków drogowych.

Policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED mają już wyznaczone zadania. To przede wszystkim patrolowanie dróg, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Funkcjonariusze uprzedzają, że może zdarzyć się sytuacja, iż w jednym momencie na jednej drodze będzie współpracować nawet kilka patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Zespół SPEED powstał, aby zajmować takimi zdarzeniami, jak nielegalne wyścigi, niebezpieczne wyprzedzanie na drodze, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowanym, czyny godzące w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, zachowania agresywne, jak chociażby jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania.

Zespół tworzą funkcjonariusze drogówki, ale także policjanci z pionów kryminalnych i do walki z cyberprzestępczością, co umożliwi monitorowanie monitorowanie stron internetowych i portali społecznościowych w celu uzyskiwania informacji o nielegalnych wyścigach lub osobach uprawiających notorycznie popisową i niebezpieczną jazdę – oczywiście w warunkach normalnego ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu nadal przyjmują zgłoszenia na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej.kwp@mazowiecka.policja.gov.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE