Reklama

Stłuczka z rowerem? Sprawdź jej skutki!

Opublikowano:
Autor:

Stłuczka z rowerem? Sprawdź jej skutki! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego zawsze niesie za sobą określone skutki. Aby uchronić się od odpowiedzialności, konieczne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia.

Zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego zawsze niesie za sobą określone skutki. Aby uchronić się od odpowiedzialności, konieczne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia.

Na polskim rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Każde proponuje szeroki wybór polis. Szczególnie bogata oferta jest dostępna dla właścicieli pojazdów. To oni każdego roku zgłaszają się do towarzystw ubezpieczeniowych głównie po obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jeżeli należysz do grona takich klientów, powinieneś wiedzieć, co możesz oczekiwać, nabywając polisę od odpowiedzialności cywilnej.

OC, czyli właściwie co?

Pod skrótem OC należy rozumieć polisę od odpowiedzialności cywilnej. Tworząc oferty takich produktów, towarzystwa ubezpieczeniowe muszą kierować się zapisami, które znalazły się w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgodnie z tym aktem prawnym, sprawca wypadku posiadający ubezpieczenie OC nie odpowiada za szkody do wysokości:

- 5 000 000 euro – dotyczy szkód osobowych,

- 1 000 000 euro – dotyczy szkód majątkowych.

Kupując ubezpieczenie OC, nie tylko wypełniasz swój obowiązek, lecz także chronisz się od odpowiedzialności na wypadek spowodowania szkody osobie trzeciej. Ponieważ wystarczy tylko moment nieuwagi, aby zderzyć się z innym uczestnikiem ruchu drogowego, to w twoim interesie leży, aby cyklicznie sprawdzać oferty i korzystać z najatrakcyjniejszej.

Ile kosztuje cię OC?

Wykupienie obowiązkowej polisy OC kosztuje sporo. Na cenę mogą narzekać zwłaszcza niedoświadczeni kierowcy, którzy egzamin zdali niedawno i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem samochodu na lokalnych czy krajowych drogach. Jak obniżyć wysokość kosztów? Oblicz OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl, aby sprawdzić, czy ubezpieczyciel z oferty którego aktualnie korzystasz, proponuje ci dobre warunki. Skorzystanie z kalkulatora lub porównywarek polis to dziś najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, które towarzystwo ubezpieczeniowe stworzyło najtańszą ofertę.

Jeżeli cena nie jest dla ciebie kluczowym elementem, to i tak powinieneś sprawdzić ubezpieczenie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Dzięki temu zweryfikujesz, ile mógłbyś zaoszczędzić, i to bez konieczności szczegółowego sprawdzania dostępnych ofert. Dodatkowo zwróć uwagę na to, co otrzymasz za podaną przez towarzystwo cenę. Część ubezpieczycieli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując im np. możliwość skorzystania z dodatkowych opcji, m.in. Zielonej Karty. Inni proponują korzystanie z darmowych porad prawnych, dzięki czemu bez ponoszenia kosztów możesz rozwiać swoje wątpliwości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE