Reklama

Stężenie benzenu w nocy znów było wyższe. Mieszkańcy winią Orlen

Opublikowano:
Autor:

Stężenie benzenu w nocy znów było wyższe. Mieszkańcy winią Orlen - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Późnym wieczorem stężenie benzenu było wyższe, niż dopuszczalna norma. Zbulwersowani mieszkańcy od kilku godzin zasypują naszą skrzynkę wiadomościami i zdjęciami z aplikacji.

Późnym wieczorem stężenie benzenu było wyższe niż dopuszczalna norma. Zbulwersowani mieszkańcy od kilku godzin zasypują naszą skrzynkę wiadomościami i zdjęciami z aplikacji. 

Wczoraj przez  niemal cały dzień stacja pomiarowa przy Królowej Jadwigi odnotowywała stężenie benzenu na poziomie 0,1-0,3 µg/m3. Niewielkie wzrosty ponad normę odnotowano o godzinie 11:00 (5,1 µg/m3) i 21:00 (5,3 µg/m3). O 22:00 stacja zanotowała jednak większy pik, a stężenie toksycznego benzenu sięgnęło 21,3 µg/m3. To najwyższa wartość odnotowana w środę 10 lipca. 

Wysłaliśmy do biura prasowego Orlenu pytania ws. ewentualnego piku ze strony koncernu. Czekamy na odpowiedź. 

Benzen to toksyczny, rakotwórczy węglowodór (C6H6). Otrzymywany jest na wielką skalę w czasie przeróbki węgla kamiennego (smoła węglowa) i ropy naftowej. Benzen jest obecny także w spalinach samochodowych czy dymie tytoniowym. Poziom dopuszczalny dla benzenu dla wartości średniorocznej wynosi 5 µg/m3.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE