Reklama

Stelaż do łóżka - jak wybrać odpowiedni?

Opublikowano:
Autor:

 Stelaż do łóżka - jak wybrać odpowiedni? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urządzanie sypialni skupia się przede wszystkim na wyborze odpowiedniego łóżka i materaca, które mają zapewnić nam komfortowy i regenerujący sen. Nie należy jednak zapominać, że równie ważny dla zapewnienia dobrego odpoczynku jest wybór stelaża do łóżka. To właśnie ten element ma kluczowe znaczenie dla właściwego ułożenia ciała podczas snu. Oprócz tego wpływa na żywotność materaca. Prawidłowo dobrany stelaż powinien być podstawą dobrze urządzonej sypialni i nie należy bagatelizować jego znaczenia.

Urządzanie sypialni skupia się przede wszystkim na wyborze odpowiedniego łóżka i materaca, które mają zapewnić nam komfortowy i regenerujący sen. Nie należy jednak zapominać, że równie ważny dla zapewnienia dobrego odpoczynku jest wybór stelaża do łóżka. To właśnie ten element ma kluczowe znaczenie dla właściwego ułożenia ciała podczas snu. Oprócz tego wpływa na żywotność materaca. Prawidłowo dobrany stelaż powinien być podstawą dobrze urządzonej sypialni i nie należy bagatelizować jego znaczenia.

Cechy dobrego stelaża

Przed podjęciem decyzji o zakupie stelaża, warto zapoznać się z podstawowymi funkcjami, które spełniać powinien dobrze dobrany produkt. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort wypoczynku podczas snu, należy zwrócić uwagę na to, by stelaż zapewniał prawidłowy przepływ powietrza przez materac. To szczególnie ważne ze względu na konieczność odprowadzania wilgoci na zewnątrz. Ma to wpływ nie tylko na komfort użytkowania, ale także na żywotność materaca. Kolejną rzeczą jest elastyczność stelaża. Powinien on być na tyle giętki, by pracować razem z ciałem. Pozwala to na równomierne i właściwe dystrybuowanie ciężaru i tym samym przyjęcie prawidłowego ułożenia ciała podczas snu. Ergonomiczna pozycja ciała jest bardzo istotna dla jakości snu i wypoczynku. Podczas wyboru konkretnego modelu, warto wziąć też pod uwagę możliwość regulacji. Istnieją sytuacje, w których zmiana pozycji snu staje się istotną kwestią. Możliwość uniesienia oparcia głowy czy stóp może okazać się ogromnym udogodnieniem.

Rodzaje stelaży

Pierwszą z kategorii są stelaże klasyczne, które mocuje się do ramy łóżka. Stanowią one sztywną konstrukcję, przez co komfort ich stosowania może nie być zadowalający. Stelaż w takiej formie nie pozwala na właściwą amortyzację ciężaru, przez co materac może ulec odkształceniom i szybciej się zużyć. Kolejną kategorią są stelaże rolowane. Składają się z listew osadzonych na taśmie. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość montażu. Wystarczy go rozwinąć, ułożyć i już jest gotowy do użytku. Podobnie jak stelaże klasyczne nie są zbyt elastyczne i nie zapewniają odpowiedniej amortyzacji. Ostatni i najbardziej popularny rodzaj stanowią elastyczne stelaże do łóżek. Dzięki swojej giętkości łagodzą nacisk na materac, przez co wydłużają jego żywotność. Pozwalają uniknąć skrzypienia, są wytrzymałe i trwałe. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, można uznać, że jest to obecnie najlepszy wybór.

Materiał wykonania

Jakość materiału przekłada się na użyteczność i wytrzymałość stelaża. Warto zainwestować więc w dobrej jakości materiały, które pozwolą konstrukcji przetrwać długie lata. Obecnie na rynku powszechnie stosowanym do produkcji stelaży materiałem jest drewno. Najczęściej do tego celu używa się drewna sosnowego, bukowego i brzozowego. Wykonane z tego materiału stelaże do łóżek charakteryzują się dużą trwałością i elastycznością. Pozwalają materacowi swobodnie „oddychać” i pracują wraz z nim dla zapewnienia idealnego dopasowania do ciała. Jeżeli zależy nam na maksymalnej odporności na ciężar, warto zwrócić uwagę na stelaże metalowe. Nie zapewniają one co prawda tak dobrej elastyczności i amortyzacji jak stelaże drewniane, są jednak bardziej odporne na obciążenia.

Najciekawsze inspiracje znajdziecie na: https://sklep.selene.pl/produkty/stelaze,2,5314

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE