Reklama

Stary wiadukt do rozbiórki, nowy przesunięty. Obok parkingi

Opublikowano:
Autor:

Stary wiadukt do rozbiórki, nowy przesunięty. Obok parkingi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawą nowego wiaduktu, który miałby zastąpić stary, zajmuje się Miejski Zarząd Dróg. Znamy wstępne założenia. Projekt powstanie jednak najwcześniej w przyszłym roku.

Sprawą nowego wiaduktu, który miałby zastąpić stary, zajmuje się Miejski Zarząd Dróg. Znamy wstępne założenia. Projekt powstanie jednak najwcześniej w przyszłym roku.

Stary wiadukt przy zoo miałby docelowo zastąpić nowy, chociaż nie tak szybko. Na projekt poczekamy sobie zapewne przynajmniej do 29 września 2018 roku.

Ostatnio w odpowiedzi na interpelację radnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Michała Twardego wiceprezydent Jacek Terebus poinformował, że "został już wykonany program funkcjonalno-użytkowy dla rozbiórki już istniejącego i budowy nowego wiaduktu nad linią kolejową nr 33 wraz z budową parkingów samochodowych i ciągu pieszo-jezdnego (dojazd do parkingów)". 

- Realizacja inwestycji najwcześniej będzie mogła rozpocząć się w 2019 roku i już po zakończeniu budowy drugiego i trzeciego etapu obwodnicy – informuje z kolei Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami w płockim Ratuszu. - Pełnomocnik ds. Pozyskiwania Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta Płocka aktualnie prowadzi działania związane pozyskaniem dofinansowania na przedmiotową inwestycję.

Na razie wiadomo, że nowy wiadukt miałby mieć identyczną długość, ale już większą szerokość i większą nośność. Jest już wstępna koncepcja. Jednocześnie całkiem możliwe, że podane w niej wymiary ulegną zmianie. Ponadto nowy wiadukt nie do końca znajdzie się w tym samym miejscu, co ten stary. - Nowy wiadukt będzie przesunięty od istniejącego o około 10 metrów – dowiadujemy się do Konrada Kozłowskiego. - Szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne uzależnione są od uzyskanych decyzji i warunków.

Fot. Dokumentacja - Urząd Miasta Płocka (napisy naniosła redakcja)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE