Reklama

Stary plac na osiedlu będzie jak nowy

Opublikowano:
Autor:

Stary plac na osiedlu będzie jak nowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu najbliższych miesięcy plac Teligi na Radziwiu ma być jak nowy. Na temat jego modernizacji mieszkańcy będą mogli porozmawiać w najbliższy czwartek.

W ciągu najbliższych miesięcy zaniedbany plac Teligi na Radziwiu ma być jak nowy. Na temat jego modernizacji mieszkańcy będą mogli porozmawiać w najbliższy czwartek.

Chodzi o plac między ulicą Teligi, Szkutniczą i Kapitańską. W planach miasta jest zastąpienie mającego już za sobą lata świetności obiektu nowym boiskiem i placem zabaw. Do końca wakacji z placu mają zniknąć stare huśtawki i betonowe boisko, a w ich miejsce ma powstać nowe wielofunkcyjne boisko o wymiarach 22 na 44 m z poliuretanową nawierzchnią do gry  w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną oraz badmintona. Boisko będzie wyposażone w piłkochwyty, obok staną elementy małej architektury. W ramach inwestycji powstanie również nowy plac zabaw z tzw. bezpieczną nawierzchnią o powierzchni blisko 300 m kw. z huśtawkami, ławeczkami, śmietniczkami i ogrodzeniem.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Ratusza, choć termin składania ofert upłynął 21 marca, miasto jeszcze jest w trakcie wyboru wykonawcy inwestycji. Ma na to 30 dni.  Wiadomo, że na zakończenie prac wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 31 sierpnia.

Szczegółów na temat modernizacji placu mieszkańcy będą się mogli dowiedzieć na spotkaniu, które odbędzie się 31marca (czwartek) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Cichej 12a. Do udziału zaprosił radny z tego osiedla Tomasz Kominek.

To jedna z kilku tego typu inwestycji osiedlowych zaplanowanych na ten rok. Oprócz niej miasto chce jeszcze zainwestować m.in. w budowę  terenu rekreacyjno – zabawowego na ulicy Krakówka, placu zabaw na Starym Mieście, siłowni zewnętrznych przy ulicy Bartniczej/Skłodowskiej oraz w projekty - Parku Mościckiego na Radziwiu i boiska oraz skweru przy ul. Hermana.

Łącznie na wszystkie te zadania przeznaczono blisko 1,4 mln zł.

Na zdjęciu - otwarty dwa lata temu plac zabaw przy ul. Zielonej na Radziwiu. Kompleks przy Teligi, a także teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Krakówka to kolejne inwestycje osiedlowe w tej częsci miasta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE