Reklama

Stary budynek biblioteki przy Sienkiewicza przejdzie modernizację

Opublikowano:
Autor:

Stary budynek biblioteki przy Sienkiewicza przejdzie modernizację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno pisaliśmy o niezbyt ujmującym widoku na obecny budynek biblioteki dla dzieci przy ul. Sienkiewicza. Wszystko wskazuje na to, że Chotomek zmieni wygląd już na jesieni.

Niedawno pisaliśmy o niezbyt ujmującym widoku na obecny budynek biblioteki dla dzieci przy ul. Sienkiewicza. Wszystko wskazuje na to, że Chotomek zmieni wygląd już na jesieni.

Dzieciństwo to magiczny, niesamowity czas przepełniony opowieściami. Dzięki bajkom najmłodsi mogą w wyobraźni wypływać na dużych okrętach w nieznane rejony świata, dzielnie stawać do walki ze smokami albo spotkać w leśnej gęstwinie Czerwonego Kapturka. Do półek z baśniami, zanim jeszcze zrobi to samodzielnie dziecko, sięgają rodzice, aby wzbudzić zainteresowanie u najmłodszego członka rodziny. Książki wypożyczają m. in. z Chotomka, niedużego budynku przy ul. Sienkiewicza, któremu bardzo przydałby się remont. 

W ogłoszonym przez Ratusz przetargu na modernizację biblioteki dla dzieci im. Wandy Chotomskiej zwyciężyła oferta złożona przez firmę Usługi Remontowo-Budowlane Radosław Kiełpiński, która działa w Radzanowie. Zaproponowała cenę brutto 207 tys. 310 zł i 99 gr. Wyższe okazały się oferty Zakładu Remontowo-Budowlanego Rem-Bud J. Karowski i A. Pikalski z Płocka oraz Global Systems z Gostynina. Ta ostatnia firma była gotowa podjąć się zamówienia za kwotę 245 tys. 962 zł.

Wkrótce budynek doczeka się nowej elewacji. Przewidziano również m. in. wymianę oświetlenia, ocieplenie ścian, zamontowanie nowych drzwi i daszka tuż nad nimi czy barierki przy wejściu. Na czas prowadzonych prac związanych z elektryką zostaną wstrzymane zajęcia z dziećmi. Modernizacja potrwa zapewne do 10 listopada 2016 roku.

[ZT]13001[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE