Reklama

Reklama

Startuje 10. edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. W puli ponad 5 mln złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Startuje 10. edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. W puli ponad 5 mln złotych - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystartowała dziesiąta, jubileuszowa edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. Od dziś, a więc od poniedziałku, 18 stycznia, można zgłaszać swoje projekty. W puli tegoroczne odsłony jest ponad 5 mln złotych. Dokładną kwotę mamy jednak poznać wkrótce.

Reklama

Skąd ta niewiadoma? Jak tłumaczą w urzędzie miasta, dokładną kwotę tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka poznamy po zatwierdzeniu budżetu za 2020 rok. To co pewne już teraz, to kształt 10. edycji BOP. Formuła konkursu nie uległa zmianie.

Budżet ponownie rozdzielono na dwie pule: ogólnomiejską oraz osiedlową. W tym pierwszym przypadku wartość projektu nie może przekroczyć 2,1 mln złotych - w drugim 545 tys. złotych.  Swoje pomysły mogą zgłaszać zarówno sami płocczanie, grupy mieszkańców, jak i organizacje pozarządowe. 

- Zachęcamy również dzieci i młodzież, aby przyłączyli się i zgłaszali swoje pomysły - podają w Urzędzie Miasta Płocka. - Należy jednak pamiętać, że projekt musi spełniać określone kryteria. Musi być on m.in. możliwy do zrealizowania w trakcie jednego roku budżetowego, dotyczyć spraw, które należą do zadań własnych miasta i być zgodnym z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - precyzują w magistracie.

Można złożyć dowolną liczbę projektów osiedlowych i ogólnomiejskich. Ich tematyka musi jednak dotykać takich obszarów tematycznych jak: edukacja i kultura, inwestycje drogowe, bezpieczeństwo, przestrzeń publiczna, pomoc społeczna, zdrowie, sport i rekreacja, ochrona środowiska, zieleń miejska i inne. 

Wnioski należy składać do 14 marca - najlepiej drogą elektroniczną. - Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną i w trosce o państwa bezpieczeństwo, zachęcamy do składania projektów poprzez system obsługi budżetu obywatelskiego - precyzują w magistracie. 

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Płocka, w tym pełen regulamin i szczegóły na temat zgłoszeń, dostępne są na stronie mojemiasto.plock.eu

Przypomnijmy, to już 10. edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. Tylko w ubiegłorocznej odsłonie złożono 14 projektów ogólnomiejskich i 47 osiedlowych. W głosowaniu uczestniczyło prawie 8 tys. mieszkańców. To oni wybrali zwycięskie projekty, wśród których znalazły się m.in. budowa wież lęgowych dla jerzyków, zakup sprzętu ratowniczego dla płockich OSP czy utworzenie Nadwiślańskiej Strefy Relaksu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy