Reklama

Starosta: ograniczcie... jeżdżenie autami

Opublikowano:
Autor:

Starosta: ograniczcie... jeżdżenie autami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu bardzo trudnych warunków na drogach, starosta płocki zaleca mieszkańcom powiatu, by... ograniczyli korzystanie z samochodów.

Z powodu bardzo trudnych warunków na drogach, starosta płocki zaleca mieszkańcom powiatu, by... ograniczyli korzystanie z samochodów. 

Co tu dużo mówić - sytuacja na drogach w powiecie płockim jest fatalna - nawet gdy nie sypie śnieg, silny wiatr zwiewa biały puch wprost na drogi, a służby  drogowe nie nadążają z odśnieżaniem. Ludzie nie mają jak dojechać do pracy, dzieci do szkół, autobusy nie mogą przedrzeć się przez zaspy i wracają z powrotem.  Sygnały o nieprzejezdnych drogach docierają do nas z wielu podpłockich gmin, zirytowani czytelnicy wieszają psy na władzach gmin i powiatu.

A starostwo rozkłada ręce: więcej się zwyczajnie zrobić się nie da. - Na powiatowych drogach pracują przy odśnieżaniu 52 jednostki sprzętu różnego rodzaju - informuje Dagmara Kobla-Antczak. - Oprócz tych należących do powiatu wykorzystano także urządzenia wypożyczone z różnych instytucji w regionie, parku maszynowego nie można już powiększyć, bez strat dla powiatów ościennych.

Rzeczniczka dodaje, że pracownicy ZDP pracują przy odśnieżaniu dróg na okrągło, 24 godziny na dobę.

- Starosta Płocki i Zarząd Dróg Powiatowych ostrzegają mieszkańców powiatu przed niesprzyjającymi warunkami panującymi na drogach i zalecają ograniczone korzystanie z samochodów - radzi starostwo.

Pogoda jak na złość nie chce się polepszyć - meteorolodzy zapowiadają opady śnieżne, a nawet zamiecie  na Mazowszu.

Czytaj też:


Powiat zasypany. Ludzie odcięci od świata

Zima. Bodzanów znów odcięty od świata?
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE