Reklama

Stare,ale jare. Zabytkowe motocykle [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Stare,ale jare. Zabytkowe motocykle [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bazą czwartej edycji Płockiego Rajdu Motocykli Zabytkowych będzie Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy Cierszewo. Miłośnicy oldimerów na dwóch kołach pojawią się tam już 19 lipca.

Bazą czwartej edycji Płockiego Rajdu Motocykli Zabytkowych będzie Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy Cierszewo. Miłośnicy oldimerów na dwóch kołach pojawią się tam już 19 lipca.

Organizatorzy imprezy systematycznie umawiali się na spotkania nazywane przez siebie Moto Party Garage. Nie chodziło tu jednak o urządzenie sobie bibki, ale o bardzo intensywną pracę, w której nie mogła przeszkodzić żadna pogoda. Czy w słońcu czy w deszczu – przygotowania z dnia na dzień nabierały rozpędu. A wszystko po to, aby jak najlepiej ugościć miłośników starych motocykli ze wszystkich zakątków naszego kraju.
Czwarty Płocki Rajd Motocykli Zabytkowych to okazja do spotkania wielu dwukołowych pojazdów, które już dawno osiągnęły pełnoletność. Motocykle zostaną podzielone na trzy kategorie: wyprodukowane przed 1945 rokiem, pojazdy z lat 1945-1970 oraz pochodzące z 1970 roku i młodsze (wyprodukowane do 31 grudnia 1987). Ograniczeniom wiekowym nie podlegają motocykle Ural, Dniepr, Royal Enfield.

Trasa rajdu liczyć ma 90 kilometrów. Uczestnicy ruszą z Cieszewa przez Murzynowo, Rokicie, Sikórz do Starej Białej, gdzie w godzinach 11-13 przed siedzibą Urzędu Gminy odbędzie się prezentacja motocykli. Ze Starej Białej kolumna zlotowiczów przejedzie do Płocka, gdzie o 14 spodziewana jest prezentacja na Starym Rynku.
Trasa rajdu została podzielona na trzy etapy zakończone punktami kontroli czasu. Po drodze zaplanowane są przynajmniej trzy próby sprawności kierowania pojazdem. Na trasie znajdą się również punkty kontroli przejazdu, na których mogą zostać przygotowane dodatkowe zadania. Będą również zadania testowe z prawa o ruchu drogowym.

Specjalne wyróżnienia otrzymają: właściciel najstarszego motocykla, najmłodszy uczestnik, najstarszy uczestnik, najwyżej sklasyfikowana amazonka, największy pechowiec, kierowca, który pokonał na kołach najdłuższą trasę.

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE