Reklama

Stara stołówka. Są plany, co tam będzie

Opublikowano:
Autor:

Stara stołówka. Są plany, co tam będzie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzeba by wykupić starą stołówkę przy Wcześniaku i zrobić w niej Centrum Kultury Studenckiej - taką propozycję ma wiceprzewodniczący rady miasta Wojciech Hetkowski.

Trzeba by wykupić starą stołówkę przy Wcześniaku i zrobić w niej Centrum Kultury Studenckiej - taką propozycję ma wiceprzewodniczący rady miasta Wojciech Hetkowski.

Nad przyszłością zaniedbanego sporego budynku stołówki akademickiej przy Kazimierza Wielkiego mnóstwo płocczan zastanawia się od lat. Kiedyś stołowali się tam studenci z akademika, ale od dawna budynek świeci pustkami, dlatego Politechnika, która jest właścicielem nieruchomości, nosi się z zamiarem jej sprzedaży lub wydzierżawienia.

Wiceprzewodniczący rady miasta Wojciech Hetkowski uważa, że to miasto powinno kupić budynek od uczelni i stworzyć tam... Centrum Kultury Studenckiej, które działałoby jako osobna placówka kierowana np. przez samorządy studenckie wszystkich uczelni  albo stało się częścią np. Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

jak przekonuje radny, studencka brać licząca kilka tysięcy żaków kształcących się na czterech płockich uczelniach nie ma swojego kąta, w którym mogłoby urządzać swoje imprezy kulturalne czy rozrywkowe.  Mogłaby służyć - wylicza radny - integracji środowiska studenckiego, również z młodszymi kolegami, być zachętą dla absolwentów szkół średnich do zostania na studiach w Płocku.

- Jest to duży obiekt, bardzo funkcjonalny, z możliwością organizacji dużej sali widowiskowej, w dodatku położony w miejscu niekolidującym przy organizacji imprez z intensywną zabudową mieszkaniową, a więc niestanowiącym uciążliwości dla mieszkańców - przekonuje radny.

Ratusz już niedługo odpowie na propozycję radnego.

Fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE