Reklama

Stańko znów w Płocku. Teraz z poetkami

Opublikowano:
Autor:

Stańko znów w Płocku. Teraz z poetkami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kawiarni Jazzowej POKiS-u szykuje się niezwykły wieczór. W piątek wystąpi tam wraz ze swoim zespołem Krystyna Stańko, która łączy poezję z muzyką synkopowaną.

W Kawiarni Jazzowej POKiS-u szykuje się niezwykły wieczór. W piątek wystąpi tam wraz ze swoim zespołem Krystyna Stańko, która łączy poezję z muzyką synkopowaną.

Wcześniej wokalistka została doskonale przyjęta ze swoim projektem „Secretly” – muzyką Petera Gabriela w nowych, jazzowych opracowaniach. O tym, jak dobrze przyjęty został ów projekt, może świadczyć fakt, że promująca go trasa koncertowa trwała dwa lata.

Krystyna Stańko nie zamierzała jednak ograniczyć się do tego jednego sukcesu. Od wielu lat marzyła o połączeniu subtelnej muzyki jazzowej z poezją. Tak właśnie powstał album „Kropla Słowa”, na którym znalazły się subtelne, zmysłowe kompozycje wokalistki, a także wibrafonisty Dominika Bukowskiego oraz utwór Paula Rutschka do słów wierszy Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Doroty Szatters i Tomasza Jastruna.

Dzięki połączeniu niskiego, welwetowego głosu wokalistki, która interpretuje poruszające strofy poetyckie, z fantastycznym brzmieniem instrumentów, udało się stworzyć album mający absolutnie wyjątkowy nastrój. Docenili to czytelnicy „Jazz Forum”, którzy uznali „Kroplę Słowa” za jazzowy album roku 2012.

W nagraniu „Kropli Słowa” brali udział Dominik Bukowski grający na wibrafonie i marimbie, kontrabasista Piotr Lemańczyk, perkusista Cezary Konrad oraz (gościnnie) Maciej Obara na saksofonie, Jacek Królik na gitarze, Irek Wojtczak na saksofonie, Sri Hanuraga na fortepianie, Paul Rutschka na basie oraz Mirosław Hady na instrumentach perkusyjnych.

Koncert, który odbędzie się w piątek października o 20.00 w sali POKiS-u przy ulicy Tumskiej 9 A, powinien trafić zarówno do miłośników jazzu, jak i do wielbicieli polskiej poezji.

Krystyna Stańko promowała już w
sali koncertowej POKiS swój album "Secretly" z kompozycjami Petera Gabriela, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock


Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE