Reklama

Stało się. Od maja będzie podwyżka cen za bilety

Opublikowano:
Autor:

Stało się. Od maja będzie podwyżka cen za bilety - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak niektórzy mawiają "święta, święta i po świętach". W tym przypadku pierwszego dnia po świętach opublikowano zarządzenie prezydenta z nowym cennikiem za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej w ramach usługi transportu publicznego realizowanej przez Gminę – Miasto Płock.

Jak niektórzy mawiają "święta, święta i po świętach". W tym przypadku pierwszego dnia po świętach opublikowano zarządzenie prezydenta z nowym cennikiem za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej w ramach usługi transportu publicznego realizowanej przez Gminę – Miasto Płock.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 maja 2019 r. To znaczy, że od następnej środy za ulgowy bilet pasażer zapłaci 1,60 zł, za bilet normalny 3,20 zł.

Jak uzasadniano wcześniej tę decyzję w Ratuszu, ma ona związek ze zwiększeniem komfortu korzystania z usług Komunikacji Miejskiej.

- Wprowadzanie nowych usług automatycznie zwiększa koszty funkcjonowania tej spółki - tłumaczył Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej. - W znaczącym stopniu odnowiliśmy tabor Komunikacji Miejskiej, kupując nowe, bardzo nowoczesne, niskopodłogowe, a także niskoemisyjne pojazdy. Połowa autobusów jest klimatyzowana, co przekłada się na większe zużycie paliwa. I planujemy zakup kolejnych ośmiu. Zgodnie z oczekiwaniami i propozycjami płocczan wprowadziliśmy nowe połączenia, wiele tras zmieniliśmy, wydłużyliśmy je, zwiększyliśmy częstotliwość kursowania pojazdów, powstały nowe przystanki. Wymieniliśmy prawie wszystkie wiaty przystankowe. Nowe są estetyczne, wykonane wg jednego wzoru, wiele z nich wyposażonych jest w monitoring oraz tzw. bezpieczny przycisk, który pozwala wezwać pomoc. Przy wielu z nich znajdują się elektroniczne tablice systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, który podaje rzeczywisty czas przyjazdu autobusu. Uruchomiliśmy stacjonarne biletomaty - wymienia. - Współczesna oferta KM jest na zupełnie innym, zdecydowanie wyższym poziomie niż ta w 2012 roku, kiedy po raz ostatni zmienialiśmy cennik biletów.

Nowy cennik:

[ZT]21837[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE