Reklama

Stacje roweru miejskiego. Znamy wyniki ankiety na ich lokalizacje

Opublikowano:
Autor:

Stacje roweru miejskiego. Znamy wyniki ankiety na ich lokalizacje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz chciał poznać opinie mieszkańców, w których miejscach mogłyby zostać ustawione stacje roweru miejskiego, jak to się dzieje w innych większych miastach. W pierwszej kolejności zaplanowano 25 stacji. Lokalizacje pięciu z nich mogli zaproponować mieszkańcy.

Ratusz chciał poznać opinie mieszkańców, w których miejscach mogłyby zostać ustawione stacje roweru miejskiego, jak to się dzieje w innych większych miastach. W pierwszej kolejności zaplanowano 25 stacji. Lokalizacje pięciu z nich mogli zaproponować mieszkańcy.

Konsultacje zmierzające do wyłonienia kilku lokalizacji stacji roweru publicznego trwały miesiąc, począwszy od 27 października. Każdy mieszkaniec mógł wskazać maksymalnie pięć lokalizacji stacji roweru publicznego (w tym zgłosić jedną propozycję własną) spośród wyszczególnionych pozycji w ankiecie. Przypomnijmy, że należało wziąć pod uwagę umiejscowienie przyszłej stacji, a więc czy jest to teren miejski, dobrze dostępny dla ruchu rowerowego z możliwością zjazdu na drogę lub ścieżkę rowerową, a także aspekt bezpieczeństwa, aby nie doszło do kolizji z ruchem pieszych, czy też mieć na względzie łatwość w roweru i jego zwrotu. Formularze wrzucano do urn w Ratuszu, w Urzędzie Miasta Płocka przy ul. Piłsudskiego 6, a także w Punkcie Obsługi Mieszkańca przy ul. Miodowej, ewentualnie przysyłano mailem do urzędu.

[ZT]16968[/ZT]

Ostatecznie wpłynęło 612 ankiet, z czego 578 w wersji elektronicznej i 34 w wersji papierowej. A tu zdarzały się nawet osoby, które chociaż wypełniły ankietę i przysłały ją drogą elektroniczną, to jednocześnie deklarowały, że … nie są zainteresowane korzystaniem z takiego środka transportu (14 osób, 1 osoba w przypadku formy papierowej, łącznie 7 osób  nie miało zdania). Także 14 osób stwierdziło, że nie jeździ na rowerze (80 osób odpowiedziało, że rzadko). Zainteresowanie powstaniem roweru publicznego wyraziło w sumie 590 płocczan, w tym 254 codziennie lub kilka razy w tygodniu korzysta z roweru, bardzo często - 224 osoby.

Oto wskazane najpopularniejsze lokalizacje:

Tumska / Sienkiewicza - 337

Tysiąclecia / Łukasiewicza / Miodowa - 272

Medyczna / Szpital - 254

Rybaki / Mostowa - 252

Południowa / Wyszogrodzka - 210

Kolejne pięć wskazań:

Armii Krajowej / Walecznych- 206

Kilińskiego / Sienkiewicza - 135

Parowa / Skwer Harcerstwa Płockiego - 110

Dobrzyńska / Medyczna - 105

Kolejowa / Plac Mościckiego - 77

Płocczanie mogli wskazać własne propozycje lokalizacji stacji. Tu najczęściej pojawiały się takie miejsca, jak okolice Galerii Wisła (galerie handlowe, Czwartaków / Pasaż Paderewskiego, sam pasaż, Szpitalna/Traktowa, Borowiczki, ul. Górna czy Imielnica), Trochę mniej, od 5 do 10 wskazań, dotyczyło okolicy bramy II PKN Orlen i stadionu miejskiego, po 4 wskazania były np. dla Armii Krajowej / Żyznej, Chemików, Kobylińskiego, Parku Północnego. pl. Narutowicza, zbiegu ul. Wyszogrodzkiej i Granicznej, wskazano także na jedną lokalizację poza miastem (przy sklepie Biedronka w Maszewie Dużym). W galerii zamieściliśmy kompletną listę.

Pięć najpopularniejszych lokalizacji zostanie przedstawione firmie, które będzie odpowiadała za realizację roweru publicznego w Płocku w 2018 roku. A w razie potrzeby urzędnicy mają już całkiem pokaźną listę dodatkowych miejsc wskazanych w ankietach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE