Reklama

Sprzedajesz tytoń nieletnim? Wlepią mandat

Opublikowano:
Autor:

Sprzedajesz tytoń nieletnim? Wlepią mandat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie sprzedawajcie papierosów nieletnim - z takim postulatem strażnicy miejscy udali się do punktów oferujących wyroby tytoniowe. W ciągu zaledwie czterech godzin patrol odwiedził blisko 35 takich miejsc, aby pouczyć sprzedawców w ich prawach, ale i obowiązkach wobec osób poniżej 18. roku życia.

Nie sprzedawajcie papierosów nieletnim - z takim postulatem strażnicy miejscy udali się  do punktów oferujących wyroby tytoniowe. W ciągu zaledwie czterech godzin patrol odwiedził blisko 35 takich miejsc, aby pouczyć sprzedawców w ich prawach, ale i obowiązkach wobec osób poniżej 18. roku życia.

 

Takie wizyty są częścią programu STOP18. Jak tłumaczy Jolanta Głowacka, rzeczniczka płockich municypalnych, warto reagować na widok nieletniego kupującego papierosy. Doradza też, aby w takiej sytuacji zgłosić sprawę Straży Miejskiej dzwoniąc pod numer 986 lub zdać sprawę Policji na 997.

W ten wtorek strażnicy wręczali płockim sprzedawcom ulotki informacyjne na temat programu i przypominali o obowiązkowej asertywności wobec młodocianych. Ponadto starali się rozbudzić w nich świadomość, że polskie prawo bezwzględnie zakazuje sprzedaży wyrobów tytoniowych. Jest to czyn karalny, za popełnienie którego sprzedawcy grozi mandat 500 zł, natomiast w przypadku skierowania danej sprawy do sądu trzeba się liczyć z grzywną w wysokości nawet 5 tys zł.

W ramach akcji wydali także specjalne nalepki do oznakowania punktów handlowych. Na widok tak oznakowanego miejsca nieletni powinni spodziewać się odmowy sprzedaży wyrobów zawierających nikotynę.

Akcja zostanie przeprowadzona ponownie na przełomie października i listopada.

 

Fot. SM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE