Reklama

Reklama

Sprawdź, kto został Szeryfem Praw Dziecka

Opublikowano: 3 czerwca 2014 17:58
Autor:

Sprawdź, kto został Szeryfem Praw Dziecka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niezwykłe odznaczenia rozdano dzisiaj po raz pierwszy w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7. Jej uczniowie podziękowali sześciorgu dorosłym płocczanom za wyjątkowe reprezentowanie ich interesów. Przeczytajcie, komu dzieci przyznały tytuł Szeryfa i oceńcie sami, czy był to właściwy wybór.

Reklama

Niezwykłe odznaczenia rozdano dzisiaj po raz pierwszy w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7. Jej uczniowie podziękowali sześciorgu dorosłym płocczanom za wyjątkowe reprezentowanie ich interesów. Przeczytajcie, komu dzieci przyznały tytuł Szeryfa i oceńcie sami, czy był to właściwy wybór.

 

Placówka, w której odbyła się uroczystość, bierze udział w ogólnopolskim projekcie Szkoła z Prawami Dziecka prowadzonym przez Unicef. W ramach kampanii organizowane są cykle lekcji wprowadzających w tematykę Konwencji o prawach dziecka, przybliżając najmłodszym jej poszczególne zapisy i uczulających je na sytuacje, kiedy to faktycznie dochodzi do ich łamania.

Tytuł „Szeryfa Praw Dziecka” jest formą podziękowania za wyjątkowe uwzględnienie dziecięcych interesów w działalności lokalnej. Jak podaje biuro prasowe ratusza, gwiazdorskie odznaczenia powędrowały do sześciu osób:

- Andrzeja Nowakowskiego, prezydenta Płocka;
- Marzeny Kalaszczyńskiej-Kikiewicz, prezesa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom;
- Krystyny Kijek, organizatorki Ogólnopolskich Przeglądów Form Teatralnych w Płocku;
- ks. Stanisława Kaźmierczaka, proboszcza parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku;
- Anny Chałubińskiej, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Zjawiskom Patologii Społecznej „Między Ludźmi” w Warszawie;
- Mirosławy Klinkier, prezesa Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Umysłową „Jestem” w Płocku.

Trudno było oczekiwać innej decyzji w przypadku prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, skoro to właśnie za jego kadencji zapadła decyzja o budowie nowej siedziby dla ZSOS nr 7. Jeśli wierzyć jego zapewnieniom, inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

Fot. Urząd Miasta Płocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.