Reklama

Reklama

Sprawdź, ile wynosi najniższa i najwyższa emerytura wypłacana w Płocku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Depositphotos

Sprawdź, ile wynosi najniższa i najwyższa emerytura wypłacana w Płocku - Zdjęcie główne

foto Depositphotos

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 marca nastąpiła waloryzacja emerytur o 14,8 proc., ale dla niektórych świadczeniobiorców to niewielka różnica. "Fakt" dotarł do informacji o najniższych i najwyższych emeryturach wypłacanych przez oddziały ZUS w poszczególnych miastach.

Reklama

Od 1 października w Polsce obowiązuje nowy wiek emerytalny - kobiety mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat, mężczyźni w wieku 65 lat. Wielu emerytów decyduje się na dłuższą pracę, z różnych względów. Niektórzy lubią swoją pracę, inni nie wyobrażają sobie nicnierobienia, jeszcze inni widzą w tym szansę na wyższe świadczenie. Fakty są takie, że w niektórych gałęziach, jak np. medycynie, praca emerytów jest szczególnie ważna. 

Prawo do emerytury nabywa z wiekiem, ale do tego trzeba spełnić inne warunki. Jednym z nich jest przepracowany chociaż jeden dzień w ramach oskładkowanej umowy. Minimalna emerytura od marca 2023 roku to 1445,48 złotych "do ręki", ale przysługuje tylko mężczyznom i kobietom, którzy osiągnęli wiek emerytalny, a przy tym mają staż ubezpieczeniowy odpowiednio 25 i 20 lat. 

"Fakt" dotarł do najniższych i najwyższych świadczeń wypłacanych przez poszczególne oddziały ZUS. Niechlubny rekord najniższej wypłacanej emerytury w 2023 roku przypadł oddziałowi ZUS we Wrocławiu, choć być może to świadomy wybór emeryta. Świadczenie w wysokości 2 groszy pobiera emeryt z Wrocławia, który odprowadził składkę za miesiąc prowadzenia działalności gospodarczej. Na drugim biegunie jest warszaski emeryt, który miesięcznie pobiera ponad 36 tys. złotych. 

Jak wypada na tym tle Płock? Najniższa emerytura wypłacana przez płocki oddział ZUS wynosi 36 groszy - jak podaje "Fakt", takie świadczenie otrzymuje kobieta, która przeszła na emeryturę w wieku 62 lat, a składki odprowadzała przez 1 dzień. 

Z kolei najwyższa wypłacana przez płocki ZUS emerytura wynosi blisko 23,7 tys. złotych - takie świadczenie otrzymuje mężczyzna, który przeszedł na emeryturę w wieku 72 lat, a pracował przez 48 lat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy