Reklama

Sprawdź, do czego służy nowa aplikacja zoo

Opublikowano:
Autor:

Sprawdź, do czego służy nowa aplikacja zoo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma już potrzeby sięgania po zwykłą mapkę przy zwiedzaniu płockiego ogrodu zoologicznego. Wystarczy ściągnąć na komórkę interaktywny przewodnik, aby cieszyć się spacerem po krainie pełnej zwierząt.

Nie ma już potrzeby sięgania po zwykłą mapkę przy zwiedzaniu płockiego ogrodu zoologicznego. Wystarczy ściągnąć na komórkę interaktywny przewodnik, aby cieszyć się spacerem po krainie pełnej zwierząt.

Płocki ogród zoologiczny jesienią tego roku postanowiło zaproponować zwiedzającym, po wprowadzeniu stacjonarnych biletomatów i sprzedaży wejściówek przez internet, kolejne ułatwienie. Teraz mapa będzie już zawsze na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyjąć komórkę z kieszeni albo z torebki i skorzystać z bezpłatnej aplikacji na smartfony. Zoo przyłączyło się do współtworzenia interaktywnej i kolorowej mapy pomocnej już na etapie dotarcia do jego bram, co mogą docenić turyści i festiwalowicze. Nikt nie błądzi, a przy tym pozostaje na bieżąco z najbliższymi imprezami i wydarzeniami z życia ogrodu.

- Multimedialne formy zyskują na popularności w oszałamiającym tempie, a my chcemy iść z duchem czasu – mówi Magdalena Kowalkowska zajmująca się promocją i marketingiem w ogrodzie. - Czasem nie było dnia, żeby jakaś firma nie zgłaszała się do nas z ofertą. Wybraliśmy tę naszym zdaniem najlepszą i w sierpniu machina ruszyła – następnie przez trzy miesiące trwało kompletowanie pokaźnej ilości materiałów do wypełnienia aplikacji PointFinder. Przygotowała ją firma Leonis Apps. Zadbano o ciekawostki z życia zwierząt, wzbogacając je zdjęciami podopiecznych płockiego zoo.

Aplikacja działa jak mobilna strona internetowa. Będzie na bieżąco uaktualniana. - Najważniejsze żebyśmy nie zatracili równowagi – dodaje Magdalena Kowalkowska. - Chcemy, żeby pomogła każdemu dotrzeć do danego zwierzęcia. Cieszmy się jednak ich widokiem na żywo, nie tylko w telefonie komórkowym.

Aplikację dostosowano do systemów iOS (dostępna w App Store) i Android do pobrania w sklepie Google Play).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE