Reklama

SPR Wisła Płock ma nowego prezesa. Sensacyjny wybór

Opublikowano:
Autor:

SPR Wisła Płock ma nowego prezesa. Sensacyjny wybór  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po rezygnacji Adama Wiśniewskiego z funkcji prezesa SPR Wisły Płock rada nadzorcza wybrała jego następcę. Został nim Robert Czwartek, dotychczasowy dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w urzędzie miasta. Kiedy w sali konferencyjnej prezentowano nowego prezesa, na parkiecie ORLEN Areny trwał trening wicemistrzów Polski.

Po rezygnacji Adama Wiśniewskiego z funkcji prezesa SPR Wisły Płock rada nadzorcza wybrała jego następcę. Został nim Robert Czwartek, dotychczasowy dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w urzędzie miasta. Kiedy w sali konferencyjnej prezentowano nowego prezesa, na parkiecie ORLEN Areny trwał trening wicemistrzów Polski. 

Sytuacja klubu jest trudna. We wtorek około 9:00 klub poinformował, że prezes Adam Wiśniewski zrezygnował "z przyczyn osobistych". Sportowo wygląda to co prawda nie najgorzej, bo w przypadku wygrania dwumeczu z Silkeborgiem Nafciarze awansują do TOP16 Ligi Mistrzów, a w teorii w lidze wszystko może się zdarzyć. Trwają jednak negocjacje nowej umowy sponsorskiej z PKN ORLEN, bo w czerwcu wygasa dotychczasowa umowa, a to dla przyszłości klubu może być ważniejsze od wyniku sportowego. 

- Jednym z priorytetowych celów jest niewątpliwie złożenie oferty do sponsora strategicznego, jakim jest PKN ORLEN - mówił prezes Robert Czwartek. 

Nowy prezes nie chciał komentować przyczyn odejścia poprzednika. 

[ZT]21501[/ZT]

Od wtorku 5 lutego zarząd klubu jest jednoosobowy. Oznacza to, że stanowiskiem wiceprezesa pożegnał się Hubert Murawski. Czy panowie zostaną w klubie w innej roli? Na pytania o kwestie personalne prezes odpowiadać dziś nie chciał. Jak mówił, ofertę objęcia stanowiska otrzymał... rano. Czuje się gotowy, więc ją przyjął. Na konferencji nie pojawił się prezydent Andrzej Nowakowski. 

- Tak zadecydowałem - wyjaśnił Czwartek. - Trudno mi wypowiadać się za właściciela. To moja koncepcja, dlatego stanąłem przed państwem sam. 

Drugim z priorytetów nowego prezesa jest naprawa stosunków z kibicami. ORLEN Arena od wielu miesięcy nie zapełnia się choćby w połowie, a nawet przy okazji meczów Ligi Mistrzów. 

- ORLEN Arena nie jest już tą halą sprzed 5-6 lat. Chciałbym tę sytuację wyjaśnić, zaprosić środowisko kibiców do rozmów. Jestem otwarty - deklarował.

Wydarzenia toczyły się szybko. Nowy prezes nie spotkał się jeszcze z zawodnikami. Za trzy tygodnie ORLEN Wisła Płock gra mecz sezonu o być albo nie być w Lidze Mistrzów. 

Kim jest Robert Czwartek? Ma 50 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie ukończył również studia podyplomowe z zakresu prawa zamówień publicznych. W 2011 roku objął stanowisko dyrektora Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Miasta Płocka, gdzie dał się poznać jako sprawny organizator. To odpowiada chociażby za Półmaraton Dwóch Mostów. Wcześniej pracował m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Wojewódzkim Urzędzie Pracy czy Coca-Coli.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE