Reklama

Spotkanie z reżyserką „Pręg” w Książnicy

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z reżyserką „Pręg” w Książnicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ma na koncie kilka filmów dokumentalnych, na debiut filmowy czekała aż sześć lat. „Pręgi” stały się nawet polskim kandydatem do Oscara w 2004 roku. We wtorek scenarzystka i reżyserka Magdalena Piekorz opowie o swojej pracy w Książnicy Płockiej.

Ma na koncie kilka filmów dokumentalnych, na debiut filmowy czekała aż sześć lat. „Pręgi” stały się nawet polskim kandydatem do Oscara w 2004 roku. We wtorek scenarzystka i reżyserka Magdalena Piekorz opowie o swojej pracy w Książnicy Płockiej.

Magdalena Piekorz jest absolwentką reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Początkowo robiła karierę jako dokumentalistka, na dużym ekranie zadebiutowała w 2004 roku. „Pręgi” powstały na podstawie scenariusza opartego na prozie Wojciecha Kuczoka pt. "Gnój". Produkcja zgłoszona do Nagrody Akademii Filmowej nie uzyskała jednak nominacji w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

Oprócz kolejnych filmów fabularnych i dokumentów, Piekorz swoich sił próbuje również w teatrze. W chorzowskim Teatrze Rozrywki zrealizowała musical „Oliver!”, a w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wyreżyserowała „Nowy Hotel Świat”.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Piekorz odbędzie się 17 listopada w sali kolumnowej w Książnicy Płockiej. Początek o godzinie 18.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE