Reklama

Sportowe mikołaje w szpitalu na Winiarach

Opublikowano:
Autor:

Sportowe mikołaje w szpitalu na Winiarach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 40 dzieci z oddziałów pediatrycznego i chirurgii dziecięcej szpitala na Winiarach otrzymało mikołajkowe prezenty od sportowców trzech płockich klubów. Akcję zorganizowało Katolickie Radio Płock.

Ponad 40 dzieci z oddziałów pediatrycznego i chirurgii dziecięcej szpitala na Winiarach otrzymało mikołajkowe prezenty od sportowców trzech płockich klubów. Akcję zorganizowało Katolickie Radio Płock.

– Wnieśliście na nasz oddział mnóstwo uśmiechu i pogody ducha – powiedziała Renata Bienias pielęgniarka oddziałowa pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, dziękując za odwiedziny przedstawicielom trzech płockich klubów sportowych. – Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, abyście odwiedzali nas dużo częściej. Nie tylko z okazji mikołajek.

Katolickie Radio Płock po raz drugi zorganizowało „sportowe” mikołajki. Do najmłodszych pacjentów szpitala na Winiarach wybrali się: koszykarki Mon-Polu, piłkarki ręczne Jutrzenki oraz piłkarze nożni Wisły. W dziecięce ręce trafiły maskotki, klubowe gadżety, słodycze. Było mnóstwo śmiechu, żartów i przekomarzania się, która z dyscyplin sportowych jest najbardziej emocjonująca. Były też życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i zaproszenia na trybuny.

Wszystkich zaskoczył jeden z małych pacjentów, który orzekł, że interesuje go przede wszystkim boks. Jedną z pacjentek pediatrii okazała się nastolatka, która przez dwa lata trenowała piłkę ręczną w Koszalinie. Największe grono miłośników miała jednak piłka nożna. Mali pacjenci jako swoich idoli wymieniali głównie Roberta Lewandowskiego, Lionela Messiego, Cristiano Ronaldo. Jeden z kilkuletnich miłośników futbolu przyznał, że jest zwolennikiem talentu Ronaldinho.

Po odwiedzeniu wszystkich milusińskich dziewięcioro płockich sportowców opuszczało szpital na Winiarach w doskonałych nastrojach. To nie było poczucie dobrze spełnionego obowiązku, ale danie innym cząstki siebie. I to zdecydowanie tej lepszej cząstki.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE