Reklama

Spora zmiana: autobusy na nowym dworcu

Opublikowano:
Autor:

Spora zmiana: autobusy na nowym dworcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Duże zmiany czekają pasażerów autobusów - od 1 września zamiast z dworca przy Jachowicza linie podmiejskie będą wyjeżdżać z dworca PKP i tam kończyć swój kurs.

Duże zmiany czekają pasażerów autobusów - od 1 września zamiast z dworca przy Jachowicza linie podmiejskie będą wyjeżdżać z dworca PKP i tam kończyć swój kurs.

O potrzebie skomunikowania wyremontowanego w ubiegłym roku dworca autobusowo-kolejowego  z resztą Płocka mówiło się od dawna. - Jednak włączenie dworca w krwioobieg komunikacyjny wymagało wielu miesięcy prac, był to skomplikowany i kosztowany proces - przyznaje prezes Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak.

Teraz, grubo ponad pół roku od oddania nowoczesnego dworca, autobusy Komunikacji Miejskiej kursujące na liniach podmiejskich zmienią swój początkowy i końcowy przystanek z dworca przy Jachowicza na Dworcową. - Wydłużenie tras wymagało zmian rozkładów jazdy dla kilkunastu linii autobusowych, z dworca PKP będzie ok. 200 odjazdów autobusów dziennie - zapowiada Janusz Majchrzak.

Jak zmiana lokalizacji dworca odbije się na podróżnych? Prezes spółki jest przekonany, że wyłącznie pozytywnie. - Nic się nie zmieni dla pasażerów, którzy wsiadali lub wysiadali na dworcu w centrum - do ich dyspozycji nadal będzie najważniejszy z punktu widzenia linii podmiejskich przystanek przy Petropolu i po drugiej stronie ulicy Jachowicza - wyjaśnia Janusz Majchrzak.

Zyskają za to osoby, które chciały kontynuować jazdę do dworca PKP i do tej pory musiały się przesiadać, a także ci, którzy wsiadali na dworcu do komunikacji publicznej.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 września. Powinni się z nimi liczyć pasażerowie kilkunastu linii podmiejskich, m.in. o numerach 1, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 17, 18 21, 23, 25, 27 28 oraz 30.

Lepszej komunikacji między dworcem a pozostałymi dzielnicami miasta mogą się też spodziewać pasażerowie linii miejskich. Jak zapowiada Komunikacja Miejska, swoje trasy zmienią autobusy linii 15 i 29. W zależności od potrzeb związanych z porą roku, niektóre kursy linii 15 będą wydłużone  do dworca. Latem, gdy zapotrzebowanie jest mniejsze, kursy zostaną zawieszone - zastąpi je linia 29 do cmentarza komunalnego.

Trasę do nowego dworca wydłuży też linia nr 13, dzięki czemu powstanie bezpośrednie połączenie miedzy dworcem a Radziwiem.

Zmiany oznaczają, że z dworca przy Jachowicza całkiem znikną autobusy Komunikacji Miejskiej. Zajmą za to stanowiska pod zieloną ogromną wiatą chroniącą przed chłodem, upałem i opadami i miejsca postojowe na placu obok dworca.

- Za pośrednictwem portalu pragnę zwrócić się do pasażerów Komunikacji Miejskiej, by zapoznawali się z publikowanymi w najbliższym czasie informacjami na temat szczegółów rozkładów jazdy, tras itd. - apeluje Janusz Majchrzak. - Pasażerów linii podmiejskich zachęcam, by od 1 września planowali swoje podróże naszymi autobusami z i do Płocka już z uwzględnieniem dworca kolejowego.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE