Reklama

Reklama

Spora kasa dla płockich szpitali

Opublikowano: śr, 6 lut 2013 15:00
Autor:

Spora kasa dla płockich szpitali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie milion złotych kosztować będzie likwidacja barier architektonicznych w szpitalu na Winiarach i w szpitalu Świętej Trójcy w Płocku. Część pieniędzy na ten cel pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Reklama

Prawie milion złotych kosztować będzie likwidacja barier architektonicznych w szpitalu na Winiarach i w szpitalu Świętej Trójcy w Płocku. Część pieniędzy na ten cel pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak poinformowało biuro prasowe Ratusza, umowy na dofinansowanie przez PFRON prac przy likwidacji barier architektonicznych w obu płockich szpitalach podpisał prezydent Andrzej Nowakowski. Prace mają się zakończyć 31 maja 2013 roku.

Szpital na Winiarach zamierza przystosować łazienki dla osób niepełnosprawnych, a także budować podjazdy na oddziałach dermatologii i okulistyki a także w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Na Winiarach”. Łączny koszt tej inwestycji to ponad 625 tysięcy złotych.

W Szpitalu Świętej Trójcy zmodernizowany zostanie dźwig osobowy do przewozu osób niepełnosprawnych, wyremontowane zostaną łazienki, a na wybranych oddziałach pojawią się antypoślizgowe wykładziny. Ta inwestycja kosztować będzie ponad 300 tysięcy złotych.

Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej otrzymają 40-procentowe dofinansowanie dzięki programowi „Wyrównywanie różnic między regionami II". 

– Cieszę się, ze udało się pozyskać pieniądze z PFRON-u na likwidację barier architektonicznych w płockich szpitalach. Wszystkie wykonane dzięki temu prace remontowe powinni znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie niepełnosprawnym pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej – powiedział Portalowi Płock prezydent Andrzej Nowakowski.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.