Reklama

Spór rządowy z Orlenem i Lotosem w tle

Opublikowano:
Autor:

Spór rządowy z Orlenem i Lotosem w tle - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier Mateusz Morawiecki odebrał ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu nadzór nad Orlenem i Lotosem. Jak podaje portal RMF FM, w sprawie może chodzić o konflikt między panami.

Premier Mateusz Morawiecki odebrał ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu nadzór nad Orlenem i Lotosem. Jak podaje portal RMF FM, w sprawie może chodzić o konflikt między panami.

Według informacji uzyskanych przez media ogólnopolskie, spór dotyczył strategii Orlenu i Lotosu. Chodziło m.in. o to, jak ma wyglądać trwający proces łączenia obydwu spółek. Dzięki przejęciu nadzoru nad Orlenem i Lotosem premier może teraz łatwo wymienić część rady nadzorczej, ale zmiany mają nie dotyczyć prezesów.

Będzie rekonstrukcja rządu?

Na początku tygodnia media donosiły o możliwej rekonstrukcji rządu premiera Mateusza Morawieckiego. W tym kontekście padały nazwiska czwórki ministrów, którzy mieliby zostać zdymisjonowani. Chodzi o ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, szefową resortu edukacji Annę Zalewską, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

- Mam wrażenie, że dziennikarze wiedzą o planach premiera więcej niż sam premier - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki, pytany o ewentualną rekonstrukcję rządu. Dodał, że z ministrami ma "znakomitą współpracę" i stale ocenia ich pracę.

Morawiecki w rozmowie w RMF FM zapytany o te spekulacje odpowiedział, że "dziennikarze w Polsce mają pełne prawo wyrażania swoich poglądów i wyobrażeń. Dodał, że ma "znakomitą współpracę" zarówno z ministrami, którzy zostali wymienieni w publikacjach, jak i pozostałymi szefami resortów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE