Reklama

Spór o Hollywood. Radna zaniepokojona finansami szpitala

Opublikowano:
Autor:

Spór o Hollywood. Radna zaniepokojona finansami szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na trudną sytuację finansową Szpitala św. Trójcy wskazuje Wioletta Kulpa. Niepokój przewodniczącej klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wzbudził fakt, że usługi pralnicze wykonuje zewnętrzna firma, za co według jej wiedzy trzeba płacić rocznie ok. 600 tys. zł. Co na to miasto?

Na trudną sytuację finansową Szpitala św. Trójcy wskazuje Wioletta Kulpa. Niepokój przewodniczącej klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wzbudził fakt, że usługi pralnicze wykonuje zewnętrzna firma, za co według jej wiedzy trzeba płacić rocznie ok. 600 tys. zł. Co na to miasto?

- Do tej pory szpital sam dysponował własną pościelą, jednak w 2017 roku zmieniono zasady, zlecając firmie zewnętrznej zarówno wypożyczenie pościeli, jak i pranie - pisze w interpelacji radna. - Tymczasem pościel, której właścicielem była spółka została złożona w nieogrzewanym budynku internatu, z czego można przypuszczać, że po okresie zimowym i zawilgoceniu nie będzie nadawała się do późniejszego użytku. Miesięcznie spółka ponosi koszty na ten cel w granicach 50.000 zł, co w mojej ocenie jest bardzo dużą kwotą. Rocznie to ok. 600.000. zł

W odpowiedzi ze strony Wojciecha Ostrowskiego, skarbnika miasta, możemy przeczytać, że... szpital nigdy nie dysponował własną pralnią. 

- Spółka korzysta z usług pralni Hollywood od 7 lat - przyznał Ostrowski. 

Wymienił też zalety wynikające z leasingowania bielizny i oznaczenie jej symbolem RFID, czyli m.in. niemieszanie bielizny między oddziałami, monitoring terminu prania czy monitoring obiegu. 

- Ze względu na dodatkowe koszty związane z wszywaniem chipów RFID w każdą sztukę bielizny zasadne było rozważenie opcji wynajmu bielizny w celu uniknięcia ryzyka dodatkowych kosztów związanych z koniecznością wszywania takich chipów w przypadku uzupełnienia stanów - czytamy w odpowiedzi. 

Wyjaśnił też, że zakup byłby droższy od leasingu. W 2017 roku na ten cel wydano nieco ponad 368 tys. złotych

Skarbnik odniósł się też do zarzutów o niewłaściwe składowanie pościeli. Jest ona przechowywana w budynku internatu i jak zapewnił, pomieszczenie jest dostosowane do tego zadania i ogrzewane.

- Zarząd Spółki [...] zapewnia, że przesortowana bielizna zakwalifikowana do dalszego wykorzystania nie jest zawilgocona - pisze Ostrowski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE