Reklama

Spędź fantastyczne chwile w Bułgarii. Zobacz największe atrakcje tego kraju

Opublikowano:
Autor:

Spędź fantastyczne chwile w Bułgarii. Zobacz największe atrakcje tego kraju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Bułgarii Polacy masowo wyjeżdżali w czasach słusznie minionych, kiedy polskie służby nie dawały takiej swobody podróżowania i samodzielnego wyboru kierunku jak dziś. Dlatego niektórym kraj ten może wydawać się dość nudny, tymczasem przy odrobinie wysiłku można znaleźć tu prawdziwe turystyczne perełki. Zobaczcie, jakie!

Do Bułgarii Polacy masowo wyjeżdżali w czasach słusznie minionych, kiedy polskie służby nie dawały takiej swobody podróżowania i samodzielnego wyboru kierunku jak dziś. Dlatego niektórym kraj ten może wydawać się dość nudny, tymczasem przy odrobinie wysiłku można znaleźć tu prawdziwe turystyczne perełki. Zobaczcie, jakie!

Dlaczego warto przyjechać na wakacje do Bułgarii?

Bułgaria stanowi atrakcyjny i dość tani kierunek wakacyjnych podróży Polaków. Piaszczyste plaże, słoneczna pogoda, bliskość Morza Czarnego stanowią gwarancję fantastycznego wypoczynku.Wspaniała aura sprawia, że nawet kilkudniowy wyjazd daje możliwość porządnego odpoczynku.

Będąc w Bułgarii, nie można ominąć także zabytków, chociażby w postaci Jeźdźca z Madary – średniowiecznego reliefu wykutego w skale, przedstawiającego rycerza wraz z psem. Relief został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miłośnicy przyrody muszą koniecznie odwiedzić Park Narodowy Ropotamo, który można przemierzyć łodzią, oglądając po drodze żyjące na wolności żurawie i kormorany oraz niecodzienne gatunki roślin w postaci chociażby lilii wodnych. Znajdą tu spokój, bliskość przyrody i ciszę, której tak bardzo brakuje w miejscowych kurortach.

Ci, którzy cenią sobie uroki starodawnych budowli, na pewno będą oczarowani miasteczkiem Sozopol. Fascynujące budowle, romantyczne zakątki skłaniają do leniwych spacerów w miłym towarzystwie. Jeżeli chcesz się wybrać na zorganizowaną wycieczkę do Bułgarii, wejdź na stronę https://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria.

Dolina Róż – królestwo zapachu i delikatności

Będąc w Bułgarii, turystki na pewno z przyjemnością zajrzą do Doliny Róż. Znajdą tu kilka hektarów obsadzonych wspaniałymi pachnącymi odmianami krzewów różanych. Z roślin tych pozyskuje się pełen aromatu olejek, który stanowi bazę do produkcji perfum. Więcej atrakcji turystycznych regionu możesz poznać, wchodząc na stronę internetową https://dreamtours.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE