Reklama

Sobótka będzie czynna od 1 lipca! Są jednak specjalne procedury

Opublikowano:
Autor:

Sobótka będzie czynna od 1 lipca! Są jednak specjalne procedury  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fani miejskiego plażowania mają powody do zadowolenia. 1 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oficjalnie uruchamia "Sobótkę". Plażowicze będą mogli dojechać specjalnym autobusem. 

Fani miejskiego plażowania mają powody do zadowolenia. 1 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oficjalnie uruchamia "Sobótkę". Plażowicze będą mogli dojechać specjalnym autobusem. 

Trwa kalendarzowe lato, a wielu płocczan nie wyobraża go sobie bez miejskiego kąpieliska. "Sobótka" oficjalnie była nieczynna, ale MOSiR ma dobrą wiadomość - kąpielisko będzie czynne już o 1 lipca, strzeżone codziennie w godzinach 10:00-18:00. 

-  Badania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku potwierdzają, że woda na Sobótce spełnia wszystkie normy - zapewniają w ratuszu.  - MOSiR przed każdym sezonem czyści piasek. Płetwonurkowie oczyścili dno Sobótki z niebezpiecznych przedmiotów, które trafiają tam w okresie jesienno-wiosennym.

"Sobótka" to nie tylko plaża, ale też boiska do plażowych odmian siatkówki czy piłki ręcznej. Jest też wypożyczalnia sprzętu wodnego czy zjeżdżalnia. 

W związku z pandemią koronawirusa, obowiązują jednak specjalne procedury. Osoby z objawami infekcji, złym samopoczuciem czy podwyższoną temperaturą ciała mają zakaz korzystania z kąpieliska, a na terenie obiektu może znajdować się maksymalnie 500 osób. Obowiązuje też zasada dystansu społecznego - osoby z jednego gospodarstwa domowego mają do dyspozycji 4 metry kwadratowe. 

Nad zalew tradycyjnie można dojechać specjalną linią Komunikacji Miejskiej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE