Reklama

Smutne statystyki policji. Co drugi kierowca przekraczał prędkość

Opublikowano:
Autor:

Smutne statystyki policji. Co drugi kierowca przekraczał prędkość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek płoccy policjanci prowadzili kaskadowe kontrole prędkości. Statystyki są alarmujące - więcej niż co drugi skontrolowany kierowca przekraczał prędkość.

W piątek płoccy policjanci prowadzili kaskadowe kontrole prędkości. Statystyki są alarmujące - więcej niż co drugi skontrolowany kierowca przekraczał prędkość. 

Wakacje to okres częstych podróży, a niestety niektóre z nich kończą się tragicznie. Policjanci apelują do wyobraźni kierowców i nie owijają w bawełnę - przyczyną większości wypadków jest nadmierna prędkość. 

- Kierowcy często zapominają, że za kierownicą nigdy nie ma wakacji - mówi Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - Wsiadając za „kółko” należy pamiętać, że otrzymujemy do dyspozycji maszynę, która ślepo wykona polecenia kierowcy. Jeżeli te polecenia będą lekkomyślne np. ryzykowne wciskanie pedału gazu, to maszyna będzie niebezpiecznie szybko się poruszać. Jeżeli dodamy do tego brak dostatecznych umiejętności szybkiego prowadzenia pojazdów oraz występowanie niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji na drodze, to kombinacja niekorzystnych czynników może doprowadzić do tragedii na drodze.

Tylko podczas piątkowej akcji  „Kaskadowy pomiar prędkości” skontrolowano 99 kierowców. 59 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE