Reklama

Śmierć 28-latka: zarzut zabójstwa dla 3 osób

Opublikowano:
Autor:

Śmierć 28-latka: zarzut zabójstwa dla 3 osób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura postawiła trzem 19-latkom zarzuty zabójstwa w związku ze śmiercią 28-latka, którego ciało znaleziono w poniedziałek w studzience szambowej. Według wstępnej oceny biegłego, przyczyną śmierci młodego mężczyzny było utonięcie w wodzie w szambie.

Prokuratura postawiła trzem 19-latkom zarzuty zabójstwa w związku ze śmiercią 28-latka, którego ciało znaleziono w poniedziałek w studzience szambowej. Według wstępnej oceny biegłego, przyczyną śmierci młodego mężczyzny było utonięcie w wodzie w szambie.

Czynności w sprawie tragedii, do której doszło w Bromierzyku w gm. Staroźreby, cały czas trwają,  prokuratura i policja na razie nie chce ujawniać zbyt wielu szczegółów ze śledztwa. Wiadomo już jednak, że w związku ze sprawą zatrzymano do tej pory sześcioro osób, że zakończyła się już sekcja zwłok, a także, że dziś prokurator postawił zarzuty trzem młodym mężczyznom (pozostali byli przesłuchiwani w charakterze świadków). Wszyscy są znacznie młodsi od swojej ofiary, mają  po ok. 19 lat.

- Cały czas trwają przesłuchania kolejnych świadków i dlatego nie mogę podać zbyt wielu szczegółów tej sprawy  - zastrzega rzeczniczka płockiej prokuratury, Iwona Śmigielska-Kowalska. - Wstępne ustalenia wskazują, że ofiara i sprawcy wspólnie pili alkohol i doszło między nimi do kłótni, a potem do pobicia 28-latka.

Jednak - jak ocenia biegły we wstępnej opinii po sekcji zwłok, obrażenia wynikające z pobicia nie były na tyle poważne, by można było uznać, że stały się powodem śmierci mężczyzny. - Wstępne ustalenia sekcji zwłok wskazują, że bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonego było utonięcie - informuje prokurator Śmigielska-Kowalska.

Z tych ustaleń wynika więc, że pobity mężczyzna najprawdopodobniej został wrzucony do studzienki żywy, a następnie sprawcy zasunęli pokrywę. Szambo nie było używane, ale znajdowała się tam woda, w której utonął 28-latek.

W tej chwili prokurator przedstawia mężczyznom zarzut zabójstwa. Można przypuszczać, że kolejnym krokiem będzie skierowanie do sądu wniosku o tymczasowy areszt dla podejrzanych o dokonanie zbrodni, gdyż zachodzi zagrożenie próbami mataczenia.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE