Reklama

Śmiały pomysł radnej. Zbyt śmiały...

Opublikowano:
Autor:

Śmiały pomysł radnej. Zbyt śmiały... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Joanna Olejnik, radna PO, a prywatnie zapalona motocyklistka, wystąpiła ze śmiałym pomysłem: chciałaby umożliwić motocyklom i innym jednośladom poruszanie się po Tumskiej.

Joanna Olejnik, radna PO, a prywatnie zapalona motocyklistka, wystąpiła ze śmiałym pomysłem: chciałaby umożliwić motocyklom i innym jednośladom poruszanie się po Tumskiej.

Zdaniem radnej, pozwolenie kierowcom jednośladów na poruszanie się po  deptaku na Tumskiej, by tymi środkami lokomocji mogli się dostać np. do lokali gastronomicznych, przyczyni się do ożywienia Tumskiej. - Trzeba pamiętać, że wiele europejskich miast faworyzuje jednoślady, ponieważ przyczyniają się one do poprawienia płynności ruchu, zajmują mniej miejsc parkingowych i w znacznie mniejszym stopniu niż samochody wpływają na zanieczyszczenie środowiska - namawia radna.

Ratusz odpowiada: rowery - tak, motocykle i inne pojazdy - nie. Jak zapowiada wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz, w związku z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania, opracowywany jest nowy projekt stałej organizacji ruchu, który przewiduje, że po Tumskiej bez specjalnego pozwolenia będą mogły poruszać się tylko rowery. - Użytkownicy motocykli i skuterów będą uprzywilejowani poprzez możliwość korzystania z wyznaczonych darmowych miejsc postojowych w granicach strefy płatnego parkowania - zapowiada zastępca prezydenta.

Joanna Olejnik (pośrodku) na motocyklowym pożegnaniu lata, fot. Jan Waćkowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE