Reklama

Smartfonowi zombie na ulicach...Płocka. Chcą kampanii społecznej

Opublikowano:
Autor:

Smartfonowi zombie na ulicach...Płocka. Chcą kampanii społecznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek było ślubowanie nowych radnych, a już wpłynęło osiem interpelacji w sprawie kampanii społecznej, zatoki postojowej typu "pocałuj i jedź", ośmiu ławeczek na stulecie Polskiego Czerwonego Krzyża czy nowych stacji Płockiego Roweru Miejskiego.

W czwartek było ślubowanie nowych radnych, a już wpłynęło osiem interpelacji w sprawie kampanii społecznej, zatoki postojowej typu "pocałuj i jedź", ośmiu ławeczek na stulecie Polskiego Czerwonego Krzyża czy nowych stacji Płockiego Roweru Miejskiego.

W trakcie poprzedniej kadencji niektórzy radni przodowali pod względem interpelacji. Na pierwszym miejscu była Iwona Jóźwicka (332), pierwsze trzy miejsca dopełnił Tomasz Kominek (309) oraz Daria Domosławska (268). Andrzej Aleksandrowicz (212) wyprzedził nawet pod tym względem swoją koleżankę z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Wiolettę Kulpę (203). Sporo interpelacji napisał Michał Sosnowski (180), Artur Jaroszewski (167), Adam Modliborski (152), Tomasz Korga (144), Michał Twardy (122) czy Artur Kras (106). W nowej kadencji mamy już nowy komplet radnych. Niektórzy już nawet zdążyli zgłosić nowe interpelacje. Daria Domosławska i Tomasz Maliszewski zaproponowali w Płocku kampanię społeczną na wzór tej zorganizowanej w Warszawie i opatrzonej filmikiem, o którym było nawet dość głośno w ogólnokrajowych mediach. Użytkowników smartfonów przedstawiono jako żywe trupy - zombie. W innym sporcie wykorzystano kadry z niebezpiecznych sytuacji. Chodzi tu nie tyle o samo korzystanie ze smartfonów, co robienie tego w nieodpowiednim momencie, wystawiając własne życie na niebezpieczeństwo.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mLUuMgqBE9s[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=bE8mu3n8HcY[/YT]

- Osoby piesze używające smartfonów stanowią zagrożenie dla pozostałych użytkowników ruchu drogowego. Problem dostrzegają często kierowcy, a jak potwierdzają statystyki ”epidemia ofiar smartfonów” staje się coraz częstszą przyczyna wypadków drogowych na całym świecie. Płocka Policja, Straż Miejska, oraz Miasto Płock prowadzi wiele programów edukacyjnych dla płocczan. Uważamy, że warto rozważyć w Płocku wprowadzenie kampanii skierowanej przeciwko niebezpiecznemu zjawisku pieszych pochłoniętych używaniem smartfonów, którzy wielokrotnie stanowią przyczynę wypadków. Podobną kampanię przeprowadzono w Warszawie – Kampania „Odłóż smartfon i żyj”. Płocka kampania „Odłóż smartfon i żyj” powinna wzorem warszawskiej akcji zawierać zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, bilbordy, spoty informacyjne, a także napisy, które powinny być umieszczane przed przejściami dla pieszych „Odłóż smartfon i żyj”. Uważamy, że warto wzorując się na doświadczeniach Warszawy wprowadzić pomysł do Płocka - wyjaśniają pobudki, które nakłoniły ich do tej wspólnej interpelacji. 

Ławeczki z logiem PCK         

Daria Domosławska zgłosiła więcej pomysłów, w tym remont Alei Spacerowej stanowiącej przedłużenie alei Nowaka - chodzi o wykonanie chodnika (z kostki bezfazowej) oraz drogi rowerowej, dokonanie nasadzeń roślinności, nowe oświetleni i dostawienie małej architektury - ławek ze znakami Polskiego Czerwonego Krzyża i napisami: na jednej „Od 1919 roku wszędzie, dla wszystkich według 7 zasad:”, na kolejnych: "Humanitaryzm", "Neutralność", "Bezstronność", "Niezależność", "Dobrowolność", "Jedność", "Powszechność". Skąd ten pomysł? - W roku 2019 Polski Czerwony Krzyż będzie obchodził swoje 100 lecie istnienia - przypomina Daria Domosławska. - W Płocku również od 1919 roku aktywnie działa Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża niosąc pomoc potrzebującym, propagując honorowe krwiodawstwo, pierwszą pomoc opiekując się osobami starszymi, chorymi  i niepełnosprawnymi. Jednocześnie w pozostałych interpelacjach proponuje zakup AED do ogrzewalni dla osób bezdomnych przy ul. Otolińskiej, do Szkoły Podstawowej nr 23 oraz przeszkolenie pracowników z BLS/AED. - Na prośbę mieszkańców osiedla Łukasiewicza proszę o poprawę bezpieczeństwa poprzez objęcie monitoringiem parkingu między sklepami Mila i Europa (w bok od ul. Zgliczyńskiego). Mieszkańcy skarżą się na notoryczne incydenty, w których dochodzi do niszczenia zaparkowanych samochodów mieszkańców. Wielokrotnie sprawa była zgłaszana na policję. Brak monitoringu uniemożliwia ustalenie sprawców.                    

Nowe stacje

Według niej potrzebne są nowe stacje Płockiego Roweru Miejskiego na terenie zielonym pomiędzy Szpitalem Świętej Trójcy a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, w al. Kobylińskiego przy alei Nowaka, na ul. Miodowej w okolicy „Dołka”, przy Ogrodach Działkowych na ul. Medycznej oraz Ogrodach Działkowych Gożdzik na ul. Traktowej, w pobliżu nowego osiedla domków jednorodzinnych i bloków na ul Traktowej, a także skrzyżowania ul. Otolińskiej i ul. Chopina. - Wnioskuję również o wprowadzenie do systemu Płockiego Roweru Miejskiego: rowerów trójkołowych, rowerów typu tandem oraz rowerów dziecięcych.

Pocałuj i jedź

Na prośbę dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 23 zwróciła się o analizę możliwości poprawy bezpieczeństwa dzieci w pobliżu szkoły na skutek intensywnego ruchu samochodowego i widoczności (ta jest utrudniona przez zaparkowane auta). - Jedną z sugestii zgłaszanych przez rodziców i dyrekcję szkoły jest utworzenie „zielonych miejsc parkingowych” w pobliżu szkoły i wydzielenie miejsca na zatokę postojową „Pocałuj i jedź”. Rodzice mogliby zatrzymać w niej auto na 2 minuty, aby pożegnać się i bezpiecznie wysadzić dziecko przed szkołą - opisuje w interpelacji.

Czekamy na odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE