Reklama

SLD: Oto lista kandydatów do rady miasta

Opublikowano:
Autor:

SLD: Oto lista kandydatów do rady miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza iść do wyborów jako zwarta drużyna. Dziś kilkoro z nich wraz z Arkadiuszem Iwaniakiem stanęło przed ratuszem i pokazali pełną listę kandydatów na radnych, której patronuje hasło „Razem dla Płocka”.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza iść do wyborów jako zwarta drużyna. Dziś kilkoro z nich wraz z Arkadiuszem Iwaniakiem stanęło przed ratuszem i pokazali pełną listę kandydatów na radnych, której patronuje hasło „Razem dla Płocka”.

- Mamy już pełne listy, na których znalazło się 50 nazwisk reprezentujących każde z płockich osiedli – rozpoczął krótką prezentację Arkadiusz Iwaniak, który sam jest „jedynką „ w okręgu trzecim.

Szef płockiego SLD pochwalił się także, że zachowuje parytet, ponieważ połowa kandydatów to kobiety. Panie startują z dalszych miejsc, a nawet z końca listy, jak szefowa Młodzieżowego Domu Kultury, Litosława Koper (ale dodajmy, że w okręgu 1. z ostatniego miejsca startuje na przykład były wiceprezydent Płocka, Zygmunt Buraczyński). Żadna nie jest jej przysłowiową lokomotywą, w najlepszym przypadku to „dwójki”, jak Bożena Musiał w okręgu 2. i Magdalena Lewandowska w okręgu 4..

– Są to nauczyciele, dyrektorzy szkół, osoby z doświadczeniem – reklamował swoich kandydatów, których zgromadzenie wymagało, jak zaznaczył, "dziesiątek rozmów". Pełną pięćdziesiątkę poznamy osobiście już niebawem, bo 8 października na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego, gdzie rozstawią swój namiot. – Dziś nazwiska, a na środowej konferencji pełna prezentacja wszystkich twarzy wraz z filarami, na których zamierzamy oprzeć kampanię. Idziemy do tych wyborów grupą. Nie będziemy schowani w żadnym biurze, tylko chcemy być wśród ludzi.

A jednak w tej grupie nie znajdziemy dwóch obecnych radnych, Piotra Nowickiego, który zrezygnował (ale pozostaje nadal w strukturach SLD), oraz Dariusza Skubiszewskiego (ponieważ poróżnił się z Arkadiuszem Iwaniakiem m. in. w kwestiach programu wyborczego).

Już chyba dla nikogo nie jest niespodzianką, że wśród nazwisk znalazło się jedno dobrze znane z bilbordów, byłego szefa Miejskiego Zarządu Dróg, Piotra Gryszpanowicza, który przez długi czas twierdził, że nie zamierza zajmować się polityką. – Zrozumiałem, że jeśli chcę coś zmienić, trzeba jednak się do tej polityki zgłosić – tłumaczył zgromadzonym na starówce dziennikarzom. - Przez około rok trwały nasze rozmowy z Arkadiuszem Iwaniakiem. Początkowo istotnie byłem nieugięty, ale teraz chcę go wspierać w nadchodzących wyborach - zapowiedział swoją gotowość do startu po fotel radnego. Gryszpanowicz wystartuje z pozycji pierwszej w okręgu 1. (pozostałe jedynki to: Piotr Tollik w okręgu 2. oraz Jacek Jasion w okręgu 4.).

Na liście pojawila się także jeszcze jedna niespodzianka w postaci kandydata z okręgu trzeciego, którym jest ... Marek Martynowski! Jak dotąd już jednego poznaliśmy, ale senatora z Prawa i Sprawiedliwości i zarazem kontrkandydata Arkadiusza Iwaniaka w wyborach o fotel prezydenta Płocka.

Przewodniczący SLD, który jest także kandydatem Sojuszu na prezydenta, krótko wspomniał o konieczności porządków w miejskich spółkach. Nie akceptuje także planów z PKN Orlen z przejścia z 5-brygadówki na 4-brygadowkę tylko po to, aby zaoszczędzić, co niedawno zaowocowało protestami tamtejszych związkowców. – Miasto powinno być w pozycji stojącej wobec koncernu, a nie klęczącej – skwitował Iwaniak. Według niego Płock zasługuje także na dobrą halę sportową, porządne chodniki i filharmonię.

Na resztę programu trzeba jeszcze poczekać do 8 października, kiedy wszyscy mają zamiar, jak dopowiedział na koniec Arkadiusz Iwaniak, "rozświetlić Płock" przed budynkiem teatru.

Oto pełna lista kandydatów z podziałem na okręgi:

Okręg I:

 1. Gryszpanowicz Piotr
 2. Hetkowski Wojciech
 3. Kierzkowski Bartosz
 4. Tomaszewska Liliana
 5. Dymek Stanisław
 6. Turowski Maciej
 7. Rybicka Małgorzata
 8. Jabłonkowska Urszula
 9. Smorzewska Lilla
 10. Tołubiński Wiktor
 11. Multon Paulina
 12. Buraczyński Zygmunt

 

Okręg II:

 1. Tollik Piotr
 2. Musiał Bożena
 3. Drzymała Zbigniew
 4. Mańkowski Sławomir
 5. Śledzianowska Magdalena
 6. Kobrzyńska Ewelina
 7. Dojniak Arkadiusz
 8. Jaszczak Jerzy
 9. Dymowski Waldemar
 10. Giżyńska Karolina
 11. Wiśniewski Mirosława
 12. Rybicki Stefan Eugeniusz
 13. Wilkońska Milena
 14. Szymeon Artur

 

Okręg III:

 1. Iwaniak Arkadiusz
 2. Bor Grzegorz
 3. Drzymała Beata
 4. Czowgan Ewa
 5. Wrześniewski Sławomir
 6. Harasim Anna
 7. Martynowski Marek
 8. Sobótka Andrzej
 9. Jędrzejowska Bogumiła
 10. Bieniek Magdalena
 11. Kalinowski Daniel
 12. Szyszkiewicz Tamara

 

Okręg IV:

 1. Jasion Jacek
 2. Lewandowska Magdalena
 3. Sikora Grzegorz
 4. Sochacka Maria
 5. Lankiewicz Mateusz
 6. Pawlak Cezary
 7. Morawska Jadwiga
 8. Zotow Beata
 9. Zygner Kazimierz
 10. Urbański Mariusz
 11. Rydzewska Iwona
 12. Koper Litosława
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE