Reklama

SLD blokuje drogę krajową nr 62 [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

SLD blokuje drogę krajową nr 62 [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 20 osób blokuje drogę krajową nr 62 w Słupnie, chodząc w tę i z powrotem po przejściu dla pieszych z transparentami mówiącymi o konieczności budowy obwodnicy Płocka.

Około 20 osób blokuje drogę krajową nr 62 w Słupnie, chodząc w tę i z powrotem po przejściu dla pieszych z transparentami mówiącymi o konieczności budowy obwodnicy Płocka.

Tę formę protestu wobec braku  planów na budowę obwodnicy miasta,płocka Lewica zapowiadała już dawno. - Ostatnia lista obwodnic zakwalifikowanych do realizacji pokazuje, że warto protestować, blokować – przekonywał podczas niedawnej konferencji prasowej radny Dariusz Skubiszewski. - Obwodnicę w ten sposób wywalczył sobie Bełchatów.

Dziś od 8.00 zablokowali przejście dla pieszych u zbiegu ulic Kościelnej i Warszawskiej.  Wśród protestujących są radni na czele z Arkadiuszem Iwaniakiem, Dariuszem Skubiszewskim i Piotrem Nowickim, a także ludzie związani z płocką lewicą, m.in. szefowa Młodzieżowego Domu Kultury Litosława Koper, czy wicedyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Radosław Malinowski. Porządku pilnuje policja, już wcześniej powiadomiona o manifestacji.

Jak powiedział nam Arkadiusz Iwaniak, blokada ma być jednym ze sposobów zwrócenia uwagi na konieczność budowy obwodnicy i potrzebę powstania w pobliżu Płocka jednej z dróg ekspresowych S10.

Protestujący blokują przejście przez kwadrans, po czym robią kilkuminutową przerwę, by przepuścić czekające samochody. O tej porze nie ma dużego ruchu, a jakaś część kierowców,, wiedząc o blokadzie, wybrała pewnie  alternatywną trasę.

Kierowcy odnoszą się do blokady ze zrozumieniem. Wprawdzie nie wysiadają z aut, by dołączyć do blokujących,  zwłaszcza że jest dość zimno, ale  bez nerwów, a nawet z uśmiechem czekają na moment przerwy w blokadzie.

Blokada drogi krajowej nr 62 ma potrwać cztery godziny, skończy się w południe.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE