Reklama

Reklama

Skrzyżowanie na Podolszycach. Zadowoleni?

Opublikowano: 12 listopada 2013 16:22
Autor:

Skrzyżowanie na Podolszycach. Zadowoleni? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 7 milionów kosztowała przebudowa alei Jana Pawła II i jej skrzyżowań z ulicami Wyszogrodzką i Czwartaków. Nie wszyscy są zadowoleni z tej inwestycji.

Reklama

Ponad 7 milionów kosztowała przebudowa alei Jana Pawła II i jej skrzyżowań z ulicami Wyszogrodzką i Czwartaków. Nie wszyscy są zadowoleni z tej inwestycji.

We wtorkowe przedpołudnie na rondzie u zbiegu Jana Pawła II i Czwartaków z dziennikarzami spotkali się wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz odpowiedzialny za inwestycje jego zastępca Cezary Lewandowski.

– Zmodernizowane 3,5 kilometra al. Jana Pawła II to druga w Płocku „schetynówka” – mówił Andrzej Nowakowski. – Przebudowa objęła odcinek alei Jana Pawła II ze skrzyżowaniami z ulicami Wyszogrodzką i Czwartaków przy galerii Mazovia i  Auchan. Oprócz ronda powstały również dodatkowe prawo- i lewoskręty na skrzyżowaniu Wyszogrodzka-Jana Pawła II-Armii Krajowej. Przebudowana została infrastruktura elektroenergetyczna, sanitarna oraz telekomunikacyjna, położony został nowy asfalt.

Wojewoda Jacek Kozłowski podkreślał, że samorządy z regionu płockiego w drugim etapie „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” zrealizowały już 17 projektów, dzięki którym wybudowano lub zmodernizowano już ponad 50 kilometrów dróg. Pierwszą z płockich „schetynówek” była ulica Obrońców Płocka 1920 roku.

Zarówno Andrzej Nowakowski, jak i Jacek Kozłowski mówili, że dzięki modernizacji Jana Pawła II znacząco podniesie się bezpieczeństwo i płynność ruchu. Nie wszyscy jednak podzielają ten entuzjazm. Zanim rozpoczęły się prace budowlane na Jana Pawła II, mieszkańcy domów położonych między bankiem a planowanym rondem zgłaszali swoje zastrzeżenia. Nie zostały one uwzględnione. A mieszkańcy tych domów, jadąc od strony ronda, muszą dotrzeć do skrzyżowania z Armii Krajowej i Wyszogrodzką. Aby zawrócić – albo jadą kilkaset metrów w głąb Armii Krajowej albo łamią przepisy, zawracając na Wyszogrodzkiej przez podwójną linię ciągłą.

Czytaj też:

Czytaj też: Protest mieszkańców: Nie wpuścimy koparki

O argumentach jednej i drugiej strony czytaj też:


Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.