Reklama

Skoki spadochronowe w tandemie – zarezerwuj już teraz!

Opublikowano:
Autor:

Skoki spadochronowe w tandemie – zarezerwuj już teraz! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubisz wyzwania i buzującą adrenalinę? Pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie! Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z takiej rozrywki, nie zwlekaj, ale już teraz wykonaj rezerwację i przeżyj niesamowitą przygodę!

Lubisz wyzwania i buzującą adrenalinę? Pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie! Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z takiej rozrywki, nie zwlekaj, ale już teraz wykonaj rezerwację i przeżyj niesamowitą przygodę!

Zainteresowanie skokami tandemowymi jest obecnie bardzo duże – w Polsce zaczęły być one organizowane od lat dziewięćdziesiątych i aktualnie są dostępne w wielu różnych w ośrodkach spadochroniarskich na terenie całego kraju. Ceny nie są wcale wygórowane, ponieważ możemy skoczyć w tandemie już od około 500-550 złotych. Co więcej, możemy też podarować skok w prezencie. Gdy tylko masz ochotę na coś niesamowitego, skok w tandemie może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

Możemy od razu domyślić się, że skok spadochronowy w tandemie odbywa się w dwójkę. Uczestnikami są pilot i pasażer, którzy spięci są specjalną uprzężą tandemową i wyposażeni w spadochron z automatem. Pilotem jest instruktor spadochroniarstwa, który na swoim koncie ma ich bardzo dużo. Pasażer z kolei nie musi mieć żadnego wcześniejszego przygotowania – nie są wymagane szkolenia, badania lekarskie czy treningi, co powoduje, że w tandemie może skoczyć niemalże każdy, kto ma na to ochotę.

Żeby skoczyć w tandemie, musimy na początku wykonać rezerwację. Zrobimy to na stronie internetowej ośrodka spadochroniarskiego, a adresy ośrodków możemy znaleźć już teraz w sieci. Wybieramy dla siebie najbardziej dogodny termin i godzinę oraz wskazujemy na typ skoku – możemy skoczyć z 3000 albo z 4000 metrów. Możemy też dokupić usługę rejestracji skoku, aby otrzymać niesamowite filmy i zdjęcia.

Różnica pomiędzy skokami z 3000 a 4000 metrów dotyczy czasu swobodnego spadania. Tym terminem określa się najbardziej emocjonujący moment całego skoku, czyli spadanie w przestworzach bez otwartego spadochronu. To naprawdę niesamowite doznanie, którego nie poznamy nigdzie indziej. Bez otwartego spadochronu spadamy wtedy z prędkością 200 kilometrów na godzinę! W przypadku skoku z 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów to około 60 sekund.

Również nie musimy obawiać się samego lądowania. Po otwarciu spadochronu uczestnicy skoku spadają w kierunku lądowiska. Pilot tandemu kieruje spadochronem tak, aby lądowanie było miękkie i nie powodowało żadnego ryzyka kontuzji dla pasażera.

Gdzie skoczymy w tandemie i ile to kosztuje?

Ceny skoków tandemowych, jak wspomnieliśmy już powyżej, nie są wcale bardzo wysokie. Za skok z wysokości 3000 metrów zapłacimy około 500-550 złotych, z kolei za ten z 4000 metrów około 700 złotych. Możemy dokupić usługę filmowana za około 200-300 złotych. To spora kwota, ale warto, ponieważ dostaniemy wtedy pamiątkowe zdjęcia wykonane przez jeszcze jednego skoczka. Oczywiście, wiele ośrodków organizuje też różne akcje promocyjne, więc możemy wyszukać ofertę w jeszcze niższych cenach.

Na skoki spadochronowe w tandemie zaprasza mający w tym szerokie doświadczenie ośrodek Skydive. Aktualnie prowadzi on skoki w czterech lokalizacjach – w swojej bazie na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, a także w Przasnyszu, Gliwicach i w Pruszczu Gdańskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE