Reklama

Skok spadochronowy bez szkolenia? To możliwe!

Opublikowano:
Autor:

Skok spadochronowy bez szkolenia? To możliwe! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotychczas w skokach spadochronowych mogli brać udział wyłącznie ci, którzy odbyli specjalne szkolenie. Teraz jednak do dyspozycji są również skoki tandemowe ? dzięki nim niemalże każdy, kto ma ochotę na przeżycie niesamowitej przygody, może skoczyć w przestworza.

Dotychczas w skokach spadochronowych mogli brać udział wyłącznie ci, którzy odbyli specjalne szkolenie. Teraz jednak do dyspozycji są również skoki tandemowe – dzięki nim niemalże każdy, kto ma ochotę na przeżycie niesamowitej przygody, może skoczyć w przestworza.

Skoki tandemowe są znane już od lat, ale dopiero od niedawna zaczęły być dostępne powszechnie w Polsce. Teraz organizuje je wiele ośrodków działających na terenie całego kraju. Do skoku tego rodzaju nie potrzeba żadnego szczególnego przygotowania, ponieważ odbywa się on w dwójkę, a mianowicie biorą w nim udział tandem pilot, który ma wieloletnie doświadczenie w skokach spadochronowych, a także pasażer, który nie musi mieć z kolei żadnej styczności ze spadochroniarstwem. Pilot i pasażer połączeni są uprzężą tandemową, dlatego też dla osoby chcącej skorzystać ze skoku jest to niesamowita okazja do przeżycia chwil zarezerwowanych dotychczas dla przeszkolonych skoczków.

Do skoku tandemowego nie potrzeba żadnych szkoleń, jedynie przed samym wydarzeniem uczestnicy biorą udział w instruktażu bezpieczeństwa, nie trzeba również wybierać się na badania lekarskie czy mieć specjalnej kondycji. To powoduje, że ze skoków tandemowych może skorzystać obecnie niemalże każdy, kto ma na to ochotę. Główne przeciwskazania dotyczą wagi powyżej 115 kilogramów, co wynika z ograniczeń sprzętowych, a także wybranych stanów chorobowych, w tym epilepsji, ostrej niewydolności oddechowej i krążeniowej, niestabilności i chorób kręgosłupa, wrodzonej łamliwości kości.

Podobnie jak zwykłe skoki spadochronowe odbywające się solo, także skoki tandemowe zaczynają się od wyskoku z lecącego samolotu. Do wyboru są dwie wysokości, a mianowicie 3000 metrów oraz 4000 metrów. Od wysokości wyskoku zależny jest czas swobodnego spadania – to zdecydowanie najbardziej emocjonujący moment tego wydarzenia, ponieważ wtedy spada się w kierunku ziemi bez otwartego spadochronu z prędkością dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę. W przypadku skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – 60 sekund.

Przy skoku tandemowym nie trzeba również obawiać się o lądowanie. Po otwarciu czasy spadochronu uczestnicy skoku przez około 6 minut opadają w kierunku trawistego lądowiska. Pilot steruje spadochronem tak, aby lądowanie było miękkie i nie wiązało się z ryzykiem kontuzji.

Za skok spadochronowy w tandemie trzeba zapłacić od około 550 złotych za 3000 metrów do 700 złotych za 4000 metrów. Można skorzystać również z usługi wideofilmowania, aby otrzymać nieprzeciętne zdjęcia i filmy ze swojego wyczynu. Jest to koszt około 200-300 złotych. Ośrodki organizujące skoki mają dla swoich klientów także różne promocje i rabaty.

Jeżeli chcesz wziąć udział w wyjątkowej, podniebnej przygodzie, skorzystaj z usług Certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego „Skydive”, który swoją siedzibę ma na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Skoki tandemowe organizowane są również w Gliwicach, Przasnyszu i Pruszczu Gdańskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE