Reklama

Skok do płockiej fontanny hitem sieci [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Skok do płockiej fontanny hitem sieci [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ładna pogoda i wysoka temperatura powietrza powoduje, że szukamy ochłody gdzie się da. Niektórzy nawet w sposób niedozwolony np. w fontannie. Na spragnionych kąpieli w miejskich fontannach czeka jednak zimny prysznic.

Ładna pogoda i wysoka temperatura powietrza powoduje, że szukamy ochłody gdzie się da. Niektórzy nawet w sposób niedozwolony np. w fontannie. Na spragnionych kąpieli w miejskich fontannach czeka jednak zimny prysznic.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać nieudany, a przede wszystkim niebezpieczny skok do fontanny na płockiej starówce. Zapytaliśmy Straż Miejską, co grozi za próbę kąpieli w miejskiej fontannie.

- Na podstawie art. 54 kodeksu wykroczeń można za takie wykroczenie wystawić mandat karny do 500 zł - wyjaśnia Maciej Budzeniusz ze Straży Miejskiej w Płocku.

Okazuje się, że odpowiedni zapis możemy znaleźć także w uchwale Rady Miasta Płocka.

- Zgodnie z Uchwałą nr 590/XXXIII/2017 Rady Miasta Płocka z dnia 27 czerwca 2017 roku w sprawie wprowadzenia zasad korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk sportowych, fontann miejskich oraz molo spacerowego zlokalizowanych na terenie Gminy - Miasto Płock, "Na terenie fontann niedopuszczalne jest […] wchodzenie, kąpiel i mycie w fontannach" - dodaje Maciej Budzeniusz.

Przypomnijmy, że w Płocku prawdopodobnie powstanie tzw. "sucha fontanna", po której będzie można chodzić. Za pomocą dysz umieszczonych w posadzce będzie ona generowała parę wodną, która doda spacerowiczom ochłody w upalne dni. Taki element znajduje się w zwycięskim projekcie zagospodarowania placu Gabriela Narutowicza w Płocku.

[ZT]18728[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE