Reklama

Składowisko odpadów na tapecie. Sprawą zajęła się telewizja

Opublikowano:
Autor:

Składowisko odpadów na tapecie. Sprawą zajęła się telewizja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma miała zajmować się utylizowaniem chemikaliów, ale beczek cały czas przybywało. Sprawą zajęły się organy ścigania, ale problem nadal nie został rozwiązany.

Firma miała zajmować się utylizowaniem chemikaliów, ale beczek cały czas przybywało. Sprawą zajęły się organy ścigania, ale problem nadal nie został rozwiązany. 

O składowisku toksycznych odpadów przy ul. Ziejkowej w Gostyninie znów zrobiło się głośno. Tym razem za sprawą reporterskiego programu telewizyjnej Jedynki "Alarm!". W materiale przygotowanym przez reporterów TVP głos zabierają m.in burmistrz, starosta, a także osoby powiązane z firmą Ekolider.

W lutym 2016 r. przy ul. Ziejkowej do rowu melioracyjnego wyciekła nieznana substancja. Na nogi postawione zostały służby z całego województwa. Jak ustalił WIOŚ, substancja stanowiła realne zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia i życia człowieka. 

W reportażu TVP słyszymy, że pierwotnie Ekolider miał zajmować się przechowywaniem materiałów przemysłowych. Śmieci miały być utylizowane, tymczasem beczek z chemikaliami przybywało. W materiale wypowiadał się też Krzysztof Piotrowski, właściciel działki, na której znajduje się składowisko.  

Mimo, że sprawą zajęły się organy ścigania, winowajcy śmieją się wymiarowi sprawiedliwości w twarz. Mózgiem operacji jest Andrzej K., lecz jakby zapadł się pod ziemię. Przy ul. Ziejkowej składowane jest obecnie ok. 1300 ton odpadów. Koszt ich utylizacji szacuje się na co najmniej 2 mln zł.

28 sierpnia ubiegłego roku użytkownik wieczysty nieruchomości został zobowiązany przez urząd miasta do usunięcia chemikaliów w terminie 30 dni od jej uprawomocnienia, Obowiązku tego nie wykonał. Burmistrz Paweł Kalinowski w rozmowie z reporterem TVP mówił, że możliwe jest, iż to miasto będzie zmuszone pokryć koszty utylizacji odpadów. Materiał wideo można zobaczyć tutaj

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE