Reklama

Składasz CV? Zobacz co zrobić, by poprawić swój wizerunek

Opublikowano:
Autor:

Składasz CV? Zobacz co zrobić, by poprawić swój wizerunek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaawansowana znajomość pakietu Office i Photoshopa, biegła umiejętność posługiwania się językami obcymi, a w wolnym czasie – jakże modna dzisiaj – wspinaczka górska. Współczynnik aplikacji z nagromadzeniem powyższych cech, w zestawieniu z ich nierzetelnością, jest porażający.

Zaawansowana znajomość pakietu Office i Photoshopa, biegła umiejętność posługiwania się językami obcymi, a w wolnym czasie – jakże modna dzisiaj – wspinaczka górska. Współczynnik aplikacji z nagromadzeniem powyższych cech, w zestawieniu z ich nierzetelnością, jest porażający.

Powszechnie uważa się, że osoby poszukujące pracy mają dzisiaj trudny orzech do zgryzienia. Pracodawcy mają coraz to większe wymagania, przez co droga do wymarzonego stanowiska bynajmniej nie jest usłana różami. Zmieniając jednak nieco perspektywę, możemy łatwo dostrzec, że problem ubiegania się o dany etat nie jest taki czarno-biały, jak mogłoby nam się wydawać. Pracownicy działów HR nie kryją bowiem swojego oburzenia rażącą postawą kandydatów. Choćbyśmy trafili na najbardziej życzliwego nam rekrutera na świecie, jeżeli podaliśmy fałszywe informacje dotyczące naszego życiorysu, nie mamy szans na podpisanie umowy. Albo – co gorsza – dostaniemy pracę tylko po to, żeby się z nią rozstać w bardzo krótkim czasie, i do tego w nienajlepszej atmosferze.

Jakoś to będzie…

Sprawa jest poważniejsza, niż mogłoby się to z pozoru wydawać. Szacuje się, że nawet 80% kandydatów podaje nieprawdziwe informacje w swoim CV. W dużej części są to małe kłamstewka, dotyczące naszych zainteresowań, które z reguły nie mają znaczenia dla pracodawcy. Coraz częściej zdarza się jednak, że potencjalny kandydat legitymuje się kluczową umiejętnością na dane stanowisko, której najzwyczajniej w świecie nie posiada. Jeżeli bowiem wymaga się od nas kontaktu z klientem międzynarodowym, to kompetencje językowe na poziomie ledwo co podstawowym będą barierą nie do przeskoczenia. Jakie można podjąć działania, żeby choćby zmniejszyć skalę tego problemu?

Certyfikat Rzetelny Kandydat

Europejski Indeks Pracowników wyszedł z inicjatywą utworzenia bazy, w której zapisywane byłyby nasze dotychczasowe poczynania w obrębie rekrutacji. Powstał tym samym certyfikat Rzetelnego Kandydata, w którym zapisywane mogą zostać informacje na temat prawdziwości naszego CV, wrażeniu po rozmowie w cztery oczy, a nawet takich detalach jak spóźnienie się na spotkanie. Kto na tym może skorzystać? Wszyscy. Aktywne osoby na rynku pracy, chcąc zwiększyć swoje szanse zatrudnienia, zrobią wszystko, aby przyszły pracodawca poznał ich z jak najlepszej strony. W morzu bez mała identycznych aplikacji, certyfikat rzetelności naszej osoby może znacznie zwiększyć częstotliwość, z jaką będzie do nas dzwonił telefon z propozycją rozmowy kwalifikacyjnej. Z drugiej strony, pracodawcy otrzymają narzędzie, które znacznie zoptymalizuje ich zadanie i pozwoli oszczędzić mnóstwo czasu.

Co i jak?

Korzystanie z serwisu Europejskiego Indeksu Pracowników jest w pełni darmowe – tak dla pracowników, jak i pracodawców. Obsługa jest bardzo prosta – wystarczy założyć konto, wypełnić formularz i cieszyć się z w pełni funkcjonalnego i intuicyjnego systemu. Do naszych danych dostęp mają jedynie pracodawcy i legitymowane agencje zatrudnienia, a ich bezpieczeństwa strzegą najnowsze technologie wraz z nadzorem specjalistycznej firmy IT. Certyfikat Rzetelnego Kandydata, pomimo tego, że na polskim rynku jest stosunkowo nowy, już zdążył zaskarbić sobie uznanie i zaufanie wielu osób. Po więcej informacji zapraszamy pod adres https://euinp.eu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE