Reklama

Skarżyli się na zaparkowane auta. Prezydent: Rozwiązaniem może być poszerzenie strefy płatnego parkowania

Opublikowano:
Autor:

Skarżyli się na zaparkowane auta. Prezydent: Rozwiązaniem może być poszerzenie strefy płatnego parkowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co zrobić, kiedy inni kierowcy zastawiają miejsca parkingowe przed blokiem, aby uniknąć opłat na terenie płatnej strefy parkowania? Prezydent Płocka stwierdził, że widzi jedno rozwiązanie, które nie jest łatwe, ale za to najprostsze...

Co zrobić, kiedy inni kierowcy zastawiają miejsca parkingowe przed blokiem, aby uniknąć opłat na terenie płatnej strefy parkowania? Prezydent Płocka stwierdził, że widzi jedno rozwiązanie, które nie jest łatwe, ale za to najprostsze...

Rada Mieszkańców Osiedla Kochanowskiego zaprosiła we wtorek mieszkańców na spotkanie z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim w siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Mieszkańcy, pomimo deszczowej aury, dopisali i chętnie korzystali z możliwości zadawania pytań włodarzowi miasta. Wśród nich był pan Krzysztof:

- Mieszkam w obrębie ulic ul Jachowicza, Bielska, Mickiewicza, Obrońców Westerplatte, w okolicach przedszkola nr 11. Zwracaliśmy się do pana prezydenta o pomoc odnośnie parkowania samochodów na naszym osiedlu. To jest odwieczny kłopot. Jesteśmy na granicy strefy płatnej i bezpłatnej. Potrafią w naszym rejonie stawiać samochody od poniedziałku do piątku. Te parkingi przy blokach w dużej mierze są dla osób, które zaparkują, potem jadą np. do Warszawy. Wiem, że gdzieś muszą zaparkować. Sądzę jednak, podobnie jak sąsiedzi, że te parkingi powinny być najpierw zabezpieczone dla mieszkańców, ewentualnie pozostałe dla gości. Teraz jest odwrotnie.

Poruszył sprawę oznakowania, baru na Jachowicza, dworca autobusowego. - Z tym dworcem są wieczne kłopoty. Te tematy przez parę lat wciąż nie doczekały się rozwiązań. Co to za dworzec, gdzie nie ma łazienki? Niektórzy załatwiają się pod oknami domów - mówił.

Dodajmy, że rzeczniczka płockich municypalnych potwierdzała, że wpływały takie zgłoszenia od mieszkańców. Wystosowano nawet w tej sprawie pismo, w którym poruszono kwestię funkcjonowania dwóch barów całodobowych, jednego na terenie dworca oraz drugiego w sąsiednim budynku. – Wiąże się z tym uciążliwość klientów, którzy wjeżdżają na teren dworca w dzień i późno w nocy, zakłócając ciszę i spokój mieszkańców oraz zaśmiecając teren – tłumaczyła nam niedawno rzeczniczka municypalnych, Jolanta Głowacka. Wspominała również o skargach na auta tych kierowców, którzy próbują uniknąć opłat na terenie płatnej strefy parkowania.

[ZT]21915[/ZT]

Prezydent twierdził, że widzi rozwiązanie, które nie jest łatwe, ale za to jest najprostsze.

- Macie państwo o tyle dobrze, że niedaleko mieści się bezpłatny parking buforowy, czyli plac przy teatrze. Dzięki temu część samochodów parkowane jest właśnie tam. Na pewno nie można ograniczyć publicznych parkingów, aby były tylko dla mieszkańców z danego bloku. Bo one są publiczne.

Jakie więc włodarz Płocka widzi rozwiązanie? Grupa mieszkańców może starać się o poszerzenie granic strefy płatnego parkowania, przygotować stosowny wniosek. -  W tym momencie koszt rocznego abonamentu na jeden samochód to 30 zł. Nieduże pieniądze, a nikt już nie będzie parkował. Większym wyzwaniem jest dworzec. To nawet nie jest dworzec, bardziej przystanek. Prowadzona jest tam działalność gospodarcza. My w różny sposób próbowaliśmy przekonywać przewoźników, a w tej chwili podjęliśmy pewne działania, zresztą na wniosek mieszkańców, by nieco zmienić organizację ruchu.

Prezydent miał na myśli znak na ul. Obrońców Westerplatte nakazujący jazdę na wprost bądź skrętu w prawo, który w praktyce uniemożliwia wjazd na dworzec od strony skrzyżowania al. Jachowicza z ul. Obrońców Westerplatte. W rezultacie, aby dostać się na dworzec, przewoźnicy muszą nadrobić drogi. Prezydent dodał, że wraz z przebudową ul. Obrońców Westerplatte będą kolejne zmiany - ulica zostanie zwężona, powstanie tam droga rowerowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE