Reklama

Skarby, które zniknęły. Wiecie, jak wyglądały?

Opublikowano:
Autor:

Skarby, które zniknęły. Wiecie, jak wyglądały? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli robicie plany na sobotę lub niedzielę, to koniecznie uwzględnijcie w nich wizytę w płockim Muzeum Mazowieckim. Przez dwa najbliższe weekendy wstęp na wszystkie ekspozycje będzie bezpłatny. Zaplanowano także projekcję filmu o utraconych i wywiezionych z Polski w czasie wojny dziełach sztuki.

Jeśli robicie plany na sobotę lub niedzielę, to koniecznie uwzględnijcie w nich wizytę w płockim Muzeum Mazowieckim. Przez dwa najbliższe weekendy wstęp na wszystkie ekspozycje będzie bezpłatny. Ponadto z wyświetlonego filmu dowiemy się, jakie działa sztuki zniknęły z Polski w czasie wojny.

Muzeum Mazowieckie zaoferowało darmowy wstęp na swoje wystawy, wzbogacając wszystko projekcją specjalnego filmu, co ma związek z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku tematem przewodnim obchodów jest dziedzictwo utracone i to jemu zadedykowano wyjątkowe przedsięwzięcie, zapisanie w świadomości ludzi wyglądu skradzionych dzieł sztuki.

- Rozpowszechnienie wizerunku utraconego dzieła sztuki jest pierwszym krokiem do jego odzyskania – sądzą pomysłodawcy projektu „Muzeum Utracone”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2013 roku skupia się na promowaniu wiedzy o dawnych polskich skarbach poprzez pokazy multimedialne i filmy. Jest to sprawa o tyle ciekawa, że wciąż nie wiemy, co skrywa tajemniczy pociąg pancerny na Dolnym Śląsku, ponoć z czasów II wojny światowej, kiedy Niemcy ostatkiem sił wywozili wszystko, co wydawało się cenne, a dzieła sztuki szybko zmieniały właścicieli.

Pokazy filmu „Muzeum Utracone” odbędą się w Muzeum Mazowieckim przy Tumskiej 8 oraz w Muzeum Żydów Mazowieckich na ul. Kwiatka w godzinach 10.00 – 16.00. Akcja z bezpłatnym wejściem  na wszystkie ekspozycje wraz z seansami filmowymi dotyczy dwóch weekendów, 12-13 i 19-20 września.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE