Reklama

Siedem rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim kupisz dziecku drona

Opublikowano:
Autor:

Siedem rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim kupisz dziecku drona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieubłaganie zbliża się sezon świąteczno-mikołajkowy. Zewsząd będą Cię atakować reklamy najnowszych gadżetów i zabawek, a Twoje dzieci tez będą same podrzucać Ci kolejne rzeczy, które chciałyby dostać od świętego Mikołaja.

Nieubłaganie zbliża się sezon świąteczno-mikołajkowy. Zewsząd będą Cię atakować reklamy najnowszych gadżetów i zabawek, a Twoje dzieci tez będą same podrzucać Ci kolejne rzeczy, które chciałyby dostać od świętego Mikołaja.

Pewnie myślisz, że jest spora szansa, że jak co roku połowa z tych rzeczy trafi do kąta po kilku użyciach – zabawki szybko nudzą się większości dzieci.

A co z dronami? Wydają się być wystarczająco atrakcyjne, aby ucieszyć dziecko i jednocześnie mieć na tyle szerokie możliwości i zastosowania, że nie znudzą się zbyt szybko. Co musisz wiedzieć o dronach dla dzieci, zanim zdecydujesz się na zakup?

Po co kupować drona?

Istnieją różne rodzaje dronów. Niektóre należą do klasy profesjonalnej i służą w realizacji codziennych zadań osobom różnych profesji, np. fotografom. Mogą pomagać także w ochronie mienia i osób, wojskowości czy dostarczaniu towarów.

Drony, które zwykle widzimy w sklepach i Internecie, to sprzęt półprofesjonalny lub amatorski, a niekiedy wprost określany „zabawkowym”. Są dużo tańsze, mają nieco słabszą specyfikację, ale ich sposób działania jest oparty na tych samych mechanizmach – są to maszyny latające operowane przez pilota pozostającego na ziemi. Dzięki temu takie hobby z młodzieńczych lat może łatwo przerodzić się w przyszłą karierę.

Co mówi prawo?

Jak można się domyśleć, w lataniu dronami obowiązują pewne zasady. Zanim wręczymy drona dziecku, musimy sami je poznać i wytłumaczyć je tez dziecku w sposób dla niego zrozumiały.

Trzeba pamiętać, że nad niektórymi obiektami i obszarami po prostu nie wolno latać – należą do nich lotniska i ich okolice, obszary wojskowe, rejony zamieszkania. Musimy też pamiętać, że podczas latania dronem nie należy go spuszczać z oczu i być bardzo wyczulonym, na to co się dzieje wokół, także na osoby, które mogą potencjalnie znaleźć się na trajektorii jego lotu.

Jeżeli dron ma służyć do robienia zdjęć, trzeba też poinstruować dziecko o kwestii prywatności – warto, aby wiedziało, co wolno fotografować, a czego nie.

Potrzebny będzie smartfon

W przeciwieństwie do starych modeli, które miały własne kontrolery, najnowsze drony są w większości kontrolowane przez urządzenia mobilne. O ile smartfon ma aktualny system operacyjny i jest kompatybilny z oprogramowaniem sterującym, będzie działał. Warto jednak jest sprawdzić specyfikację produktu, aby sprawdzić, czy nie będzie żadnych problemów ze sterowaniem i kompatybilnością.

Dron to nie jest zwykła zabawka

Być może kupujemy go po to, aby uszczęśliwić i zainteresować naszą pociechę, jednak nie należy go traktować tak beztrosko jak inne zabawki. Loty dronami powinny być na początku zawsze wykonywane pod czujnym okiem osoby dorosłej – mimo wszystko są to zaawansowane urządzenia o wielu ruchomych, szybko poruszających się częściach, które mogą zrobić komuś krzywdę.

Wręczając dziecku drona, warto przy okazji zawrzeć małą lekcję o odpowiedzialności – powierzamy mu dość drogi sprzęt, więc dobrze byłoby, gdyby o niego należycie zadbał. Wiadomo, że kolizje i kraksy mogą (i będą!) się zdarzać – to nie jest powód do złości. Dziecko będzie miało jednak okazję pokazać nam, że jest w stanie zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz o dobry stan sprzętu.

Gdzie kupić drona?

To niezwykle ważne, aby sprzęt, który chcemy sprezentować dziecku był odpowiedni dla niego – co to właściwie znaczy? Nie ma sensu kupować dziecku drogiego sprzętu dla profesjonalistów, ale na najtańszy sprzęt marketu również szkoda naszego czasu i energii – jest duża szansa, że trafi nam się bubel, który nie będzie odpowiednio działać lub szybko się popsuje, a w dodatku może być słabej jakości.

Dobre drony dla dzieci i nie tylko możemy znaleźć na KapitanDron.pl – profesjonalnym sklepie z dronami. Znajdziemy tam osobne kategorie poświęcone sprzętom dla najmłodszym i początkujących, jak również pełną ofertę akcesoriów do dronów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE