Reklama

Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski

Opublikowano:
Autor:

Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformował tvn24bis.pl, jedna z najbardziej rozpoznawalnych skandynawskich marek znika z Polski. Większość sklepów zakończy swoją działalność prawdopodobnie do końca października tego roku.

Jak poinformował tvn24bis.pl, jedna z najbardziej rozpoznawalnych skandynawskich marek znika z Polski. Większość sklepów zakończy swoją działalność prawdopodobnie do końca października tego roku.

Cubus jest obecny także w innych krajach, w tym w Norwegii, Szwecji, Niemczech, Finlandii, czy Łotwie. Biuro prasowe marki przekazało jednak, że decyzja o zamknięciu sklepów dotyczy wyłącznie Polski. Norweskie biuro prasowe - na pytanie o przyczynę - wskazało na słabe wyniki finansowe w ostatnich latach.

Jak wcześniej informował portal Wirtualna Polska, 30 lipca tego roku spółka Cubus Polska złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Sąd przychyli się do niego i 3 września ogłosił upadłość firmy oraz ustanowił syndyka odpowiedzialnego za likwidację spółki. W 2017 r. mieli stratę na poziomie 19,1 mln zł, z kolei w 2018 r - 19.6 mln zł. - Wartość sprzedanych ubrań w 2018 r. wyniosła niespełna 52 mln zł i była o 24,5 mln zł niższa niż w 2017. Na koniec 2018 r. Cubus miał w Polsce 20 sklepów po zamknięciu siedmiu placówek i planował pozbycie się kolejnych ośmiu oraz negocjowanie cen najmu lokali dla pozostałych - poinformował portal.

Pierwsze sklepy w Polsce firma otworzyła w 1996 roku. W ofercie mają ubrania zarówno dla dzieci, kobiet, jak i dla mężczyzn. W Płocku sklep znajduje się na pierwszym piętrze w Atrium Mosty. Co będzie dalej z płockim sklepem? Jak dowiedzieliśmy się w Atrium Mosty, również do dyrekcji dotarły informacje o tym, że sklepy marki Cubus mogą zniknąć do końca października. Zastrzeżono jednak, że oficjalna informacja dotycząca przyszłości sklepu w Płocku na razie nie wpłynęła.

Marka Cubus jest własnością norweskiej grupy Varner, która kontroluje także m.in. Levi’s Store i Nike w całej Skandynawii.

Rozmieszczenie sklepów marki Cubus w Polsce - https://cubus.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE