Reklama

Setki policjantów na drogach. Rusza akcja "Znicz"

Opublikowano:
Autor:

Setki policjantów na drogach. Rusza akcja "Znicz" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku setki funkcjonariuszy będzie patrolowało najczęściej uczęszczane drogi dojazdowe oraz okolice cmentarzy. Akcja rozpoczęła się w środę i potrwa do niedzieli.

Jak co roku setki funkcjonariuszy będzie patrolowało najczęściej uczęszczane drogi dojazdowe oraz okolice cmentarzy. Akcja rozpoczęła się w środę i potrwa do niedzieli. 

Na ulicach można zaobserwować zwiększoną liczbę patroli policji. Trwa akcja "Znicz", w ramach której funkcjonariusze pomagają dbają o to, aby nieszczęść na drogach było jak najmniej. 

- Funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizowali czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymanie płynności ruchu. Policjanci swoim nadzorem obejmą miejsca, gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów zostanie całkowicie zamknięty. Na bieżąco będą dostosowywać intensywność działań adekwatnie do natężenia ruchu i uwarunkowań drogowych - zapewnia Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. 

Policjanci będą zwracać uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, zapięte pasy bezpieczeństwa, stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów czy właściwe używanie świateł. 

- W tym szczególnym okresie we wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa zaangażowani będą również policjanci z pionów prewencji i kryminalnego. Funkcjonariusze patrolować będą okolice cmentarzy i terenów przykościelnych. Zwiększonym nadzorem policjanci obejmą także dworce kolejowe i autobusowe, oraz komunikację zbiorową - mówi Piasek. 

Jest też apel dla odwiedzających cmentarzy. Nie nośmy przy sobie dużej gotówki, a wartościowych przedmiotów, takich jak klucze czy dokumenty nie trzymać w reklamówkach i otwartych kieszeniach. Poruszając się komunikacją miejską torebki należy trzymać przed sobą, nie wolno też zostawiać swoich rzeczy na grobie bez nadzoru. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. 

Funkcjonariusze kierują też swój apel do kierowców, choć w tym roku pogoda zapowiada się wyjątkowo dobrze. Niemniej, warto dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE