Reklama

Reklama

Sesja. "Płock najgorzej skomunikowanym drogowo dużym miastem w Polsce"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Sesja. "Płock najgorzej skomunikowanym drogowo dużym miastem w Polsce" - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ważą się losy przebiegu drogi ekspresowej S10, kluczowej dla Płocka. Czy przebiegać będzie ona w okolicy Bielska, czyli aż ok. 20 km od Płocka?

Reklama

Chodzi o trasę Szczecin - Warszawa i możliwości, jakie stwarza ona dla Płocka. 

W najbliższy czwartek, czyli 25 sierpnia, zaplanowano kolejną Sesję Rady Miasta Płocka. W porządku obrad znalazło się 13 punktów. Z pewnością bardzo ciekawy jest już trzeci z nich, czyli "Budowa drogi ekspresowej S10 oraz drugiego pasa ulicy Wyszogrodzkiej (DK62)".

S10 przebiegać będzie przez Płock?

Radni otrzymali przed sesją opracowanie, dotyczące stanu prac przygotowawczych, dokument ma 32 strony. Odnośnie S10 czytamy, że Płock, mimo wysokiej rangi miasta poprzez lokalizację PKN Orlen oraz przebieg rurociągów PERN, nie posiada rozwiniętej infrastruktury drogowej.

Konsultacje, wnioski, występowanie samorządu do administracji rządowej od wielu lat nie przynoszą efektu. Także od lat parlamentarzyści, wybrani z okręgu płocko-ciechanowskiego, niewiele wskórali. 

- Rekomendacje GDDKiA dot. przebiegu korytarza planowanej drogi ekspresowej S10 świadczą, iż miasto - poprzez odsunięcie drogi ekspresowej na wysokość Bielska - pozostanie najgorzej skomunikowanym drogowo dużym miastem w Polsce. Mimo zapewnień ze strony GDDKiA o podjęciu działań temu wykluczeniu zapobiegającym - piszą autorzy dokumentu na najbliższą sesję.

Kiedy powstanie interesujący płocczan odcinek S10? Bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował niedawno o podpisaniu umowy na przygotowanie dokumentacji. Na prace te wykonawca ma aż ...44 miesiące. Jedno jest pewne - szybko nie będzie...

Odcinek trasy S10 od Włocławka przez okolice Płocka do okolic Płońska znajduje się w Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do roku 2033). Koszt budowy liczony jest w miliardach.

Drugi pas Wyszogrodzkiej niezbędny dla Płocka

Podczas czwartkowej sesji płoccy rajcy będa dyskutować także o budowie drugiego pasa ulicy Wyszogrodzkiej (DK62), przy wylocie z Płocka w kierunku Słupna. Po długich przepychankach, wymianie pism, wnioskach, telekonferencjach itd. sytuacja jest taka, że 1 czerwca podpisano porozumienie z GDDKiA. 

- Obie strony rozpoczęły prace w ramach przypisanych zakresów inwestycji: Urząd Miasta Płocka na odcinek od. Al. Armii Krajowej do ul. Harcerskiej (wraz ze skrzyżowaniem), zaś GDDKiA od Harcerskiej do granicy miasta Płocka - czytamy w dokumencie sesyjnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy