Reklama

Serdeczne Mazowsze. Zorganizowali rodzinny piknik [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Serdeczne Mazowsze. Zorganizowali rodzinny piknik [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mazowsze jest atrakcyjne o każdej porze roku. Może nie zobaczymy tu gór ani morza, ale za to nie brakuje pięknych krajobrazów, zabytków czy kulinarnych smakołyków. Zawsze jest dobra pora, aby przystopować, zwiedzać, posmakować życia. Nie trzeba wydawać dużych kwot i daleko wyjeżdżać. Czasem wystarczy tylko otworzyć przewodnik turystyczny po naszym regionie przepełniony ciekawostkami czy podpowiedziami, co jeszcze warte jest naszej uwagi. Później zostaje spakować kilka rzeczy i wyjechać na weekend.

Mazowsze jest atrakcyjne o każdej porze roku. Może nie zobaczymy tu gór ani morza, ale za to nie brakuje pięknych krajobrazów, zabytków czy kulinarnych smakołyków. Zawsze jest dobra pora, aby przystopować, zwiedzać, posmakować życia. Nie trzeba wydawać dużych kwot i daleko wyjeżdżać. Czasem wystarczy tylko otworzyć przewodnik turystyczny po naszym regionie przepełniony ciekawostkami czy podpowiedziami, co jeszcze warte jest naszej uwagi. Później zostaje spakować kilka rzeczy i wyjechać na weekend.

W sobotę na płockiej starówce rzucano wielką kostką, malowano buźki, zaplatano warkocze, chętni mogli opanować nowe umiejętności – tworzenia pięknych kwiatów albo pisania gęsim piórem, a także sprawdzić swoją wiedzę o Mazowszu dzięki pytaniom zadawanym w konkursie z nagrodami. Podczas pikniku „Serdeczne Mazowsze” atrakcji dla całych rodzin nie brakowało w zasadzie do wieczora. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zorganizowało pokazy papieroplastyki i plecionkarstwa. Popularnością cieszyły się gry plenerowe, takie jak gigabierki czy megajenga, najmłodsi ustawiali się w kolejkę do dmuchanej zjeżdżalni. Była także dostępna strefa gastronomiczna z food truckami, serwowano popcorn. Na stoiskach piętrzyły się wydawnictwa o Mazowszu, rozdano mnóstwo przydatnych gadżetów. Te rozchodziły się w błyskawicznym tempie. Oczywiście nad wszystkim górowały czerwone balony w kształcie serca z napisem „Mazowsze”. Ustawiono także ekran i rozstawiono leżaki, aby na koniec odbył się pokaz filmu „Dzień czekolady”.

Pomimo, że pogoda zaczyna przypominać taką typowo jesienną, dzisiejszy piknik odwiedziło sporo osób, a także grupa motocyklistów. Mazowsze można bowiem zwiedzać przemierzając koleje kilometry samochodem, rowerem, płynąc łodzią, kajakiem albo właśnie na motocyklu. Wybierać trasę według własnego upodobania i motywu. Mazowsze to region wprost wymarzony do niespiesznej turystyki w stylu slow. Po drodze trafimy na sady, ukwiecone łąki, miejsca przepełnione historiami, czasem sentymentalnymi, innym razem wojennymi. Można też, jak przystało na kulinarnego konesera, kierować się smakiem, bądź podążyć filmowym szlakiem. W sobotę kreowano modę na Mazowsze, mocno zachęcano do poszerzania informacji o regionie. Instytucje kultury, w tym Europejskie Centrum Artystyczne w Sannikach, zapraszały do odwiedzin.

We wrześniu odbywa się łącznie pięć pikników rodzinnych zorganizowanych przez samorząd województwa. „Serdeczne Mazowsze” zawitało już do Radomia i Siedlec. Kolejne dwa pikniki odbędą się w Ciechanowie i Ostrołęce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE