Reklama

Sejm. Nasi posłowie szefami komisji

Opublikowano:
Autor:

Sejm. Nasi posłowie szefami komisji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Opioła, Jasiński, Zgorzelski, Jakubiak i Małecki - ci posłowie z naszego okręgu znaleźli się w prezydiach sejmowych komisji stałych jako jej przewodniczący lub zastępcy.

Opioła, Jasiński, Zgorzelski, Jakubiak i Małecki - ci posłowie z naszego okręgu znaleźli się w prezydiach sejmowych komisji stałych jako jej przewodniczący lub zastępcy.

Podczas ostatnich posiedzeń sejmu ustalano skład poszczególnych komisji sejmowych i wybierano ich kilkuosobowe prezydium. Posłowie będą pracowali w 29 stałych komisjach.

Echem odbił się zwłaszcza wybór Marka Opioły (PiS) na  przewodniczącego Komisji ds. służb specjalnych (jego zastępcami zostali Paweł Kukiz z Kukiz’15 i Marek Suski z PiS ). Niedługo później komisja zaopiniowała pozytywnie wniosek premier Beaty Szydło odwołanie szefów wojskowych  i cywilnych służb specjalnych.  Dodajmy, że poseł od dwóch kadencji zajmował się w sejmie właśnie zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem służb specjalnych i bezpieczeństwem narodowym. Poseł Opioła został również zastępcą przewodniczącego Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

Z kolei Wojciech Jasiński (PiS) w poprzedniej kadencji sejmu stał na czele Komisji gospodarki, w tej został wybrany szefem Komisji ds. finansów publicznych.

Pozostałych trzech posłów z naszego okręgu zostało zastępcami w trzech różnych komisjach. Piotr Zgorzelski (PSL), który przez ostatnie cztery lata sejmowej kadencji przewodził pracom  Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, w tej kadencji został jej wiceszefem, a Macieja Małeckiego (PiS) wybrano zastępcą przewodniczącego Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

Z kolei świeżo upieczony poseł ugrupowania Kukiz’15, Marek Jakubiak, został zastępcą przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej.

Fot. Dominika Bębenista, Małgorzata Rostowska,Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE