Reklama

Segregator - praktyczne przechowywanie dokumentów

Opublikowano:
Autor:

Segregator - praktyczne przechowywanie dokumentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Utrzymanie porządku w dokumentach staje się wyzwaniem, kiedy jest ich naprawdę dużo. Co zrobić, by łatwo znaleźć to, czego akurat poszukujemy, pośród kilkunastu półek? Odpowiedź jest prosta - zainwestować w segregatory, które są najprostszym sposobem na opanowanie biurowego chaosu!

Utrzymanie porządku w dokumentach staje się wyzwaniem, kiedy jest ich naprawdę dużo. Co zrobić, by łatwo znaleźć to, czego akurat poszukujemy, pośród kilkunastu półek? Odpowiedź jest prosta - zainwestować w segregatory, które są najprostszym sposobem na opanowanie biurowego chaosu!

Segregatory w różnych rozmiarach i kolorach

Nie zawsze dokumenty mają format A4 - czasami potrzebny jest inny rozmiar i wtedy rodzi się problem. Segregatory, zwłaszcza te dostępne w supermarketach, mają tylko jedną wielkość i klasyczny design, co kojarzy się zazwyczaj z nudą. Na szczęście producenci wpadli na pomysł stworzenia artykułów także w mniejszym formacie - A5 - po to, aby umożliwiać jak najlepsze archiwizowanie dokumentów. Ciekawe kolory i rodzaje zastosowanych materiałów nie tylko ułatwiają szybszą orientację w zawartości segregatorów, ale też mogą urozmaicać wystrój biura czy domowego regału, tworząc interesujące kompozycje.

Rozmiar segregatora to nie tylko jego wysokość, ale także szerokość. Warto dostosować ją do potrzeb - w biurze przydadzą się te szersze, co zagwarantuje większe możliwości przechowywania. Odnalezienie się wśród wielu przechowywanych na półkach segregatorów umożliwiają specjalne plakietki umiejscowione na grzbiecie, dzięku którym można opisać zawartość, ułatwiając codzienną pracę.

Inwestycja na lata

Wytrzymałość segregatorów gwarantuje użycie najwyższej jakości materiałów i solidnych mechanizmów. Bardzo ważne jest, aby taki segregator był odpowiednio zabezpieczony przed zalaniem, dlatego jego zewnętrzne części często są laminowane. Dokumenty znajdujące się w środku najczęściej umieszcza się w koszulkach, dzięki czemu są w 100% bezpieczne. Można zdecydować się na klasyczne, jednokolorowe segregatory, jednak coraz częściej producenci oferują stylowe printy i wzory.

Mechanizmem zazwyczaj jest zamek ringowy, składający się z pierścieni, które można ręcznie otwierać i zaciskać. Cena takiego artykułu zazwyczaj oscyluje wokół 10 złotych.  Istnieją też inne zatrzaski, na przykład wyposażone w dźwignie, dzięki którym ringami zdecydowanie łatwiej się operuje. Szczególnym ułatwieniem jest system SoftClick, dzięki któremu segregator można otworzyć już jednym kliknięciem. Są one jednak nieco droższe, lecz taki zakup się opłaca, ponieważ producenci oferują na ten mechanizm 3 lata gwarancji.

Poza tym segregatory mogą być wytworzone z grubszej tektury, co sprawdza się zwykle w przypadku produktów przeznaczonych do przechowywania dużej ilości dokumentów, albo z materiałów polimerowych, zdecydowanie bardziej lekkich, odpornych na zalanie i uszkodzenie.

Jak wybrać najlepszy segregator?

Odpowiedź jest prosta - trzeba zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Szerokie, zwyczajne segregatory A4, to idealny wybór dla właścicieli biur, w których archiwizuje się wiele dokumentów. Na własny użytek lepiej zdecydować się na porządny segregator, który będzie charakteryzował się nie tylko dobrym mechanizmem, ale również oryginalnym designem. Gwarancja, udzielana na produkty wysokiej jakości, pozwoli przez długie lata cieszyć się produktem.

Jak widać, wybór segregatora nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na rynku istnieje wiele rodzajów produktów, dlatego warto przed zakupem zrobić dokładny research i zastanowić się nad najlepszą opcją. Jedno jest pewne - segregator wcale nie musi być nudny!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE