Reklama

Ścigają piratów drogowych. Ujawnili prawie 30 tys. wykroczeń

Opublikowano:
Autor:

Ścigają piratów drogowych. Ujawnili prawie 30 tys. wykroczeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku na polskich drogach dochodzi do kilku tysięcy wypadków, a przyczyną wielu z nich jest nadmierna prędkość. Największych piratów drogowych na Mazowszu od roku ściga specjalna grupa SPEED.

Co roku na polskich drogach dochodzi do kilku tysięcy wypadków, a przyczyną wielu z nich jest nadmierna prędkość. Największych piratów drogowych na Mazowszu od roku ściga specjalna grupa SPEED. 

Tylko w 2019 roku na mazowieckich drogach doszło do 4670 wypadków, w których zgięło 469 osób. Policja nie pozostawia złudzeń - wielu z nich można by uniknąć, gdyby nie brawura kierowców. To właśnie do walki z największymi piratami drogowymi 19 lipca 2019 została powołana na Mazowszu grupa SPEED, która ma za zadanie ujawniać szczególnie agresywne i niebezpieczne zachowania kierowców. 

Grupa SPEED kontroluje kierowców z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek, więc mogą się pojawić w każdej miejscowości na terenie województwa mazowieckiego. Funkcjonariuszami zostali wyposażeni w radiowozy z systemem rejestracji wykroczeń drogowych oraz ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu.

- Po roku działania policjantów w grupie SPEED liczymy na to, że negatywne zachowania niektórych kierujących na drogach zostaną wyeliminowane - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 

Rok działalności grupy SPEED w liczbach:

  • 28158 wykroczeń w ruchu drogowych, a aż 68% z nich dotyczył przekroczenia dozwolonej prędkości 
  • 208 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego,
  • 63 kierujących, którzy nie zastosowali się do orzeczonych przez sąd środków karnych,
  • 22 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz 10 kierujących, którzy nie wykonali polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego,
  • zatrzymano 1666 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z grupy SPEED starają się również wyeliminować negatywne zachowania kierowców na drogach, do których należy tak zwana jazda "zderzak w zderzak", czy mruganie światłami niezgodnie z ich przeznaczeniem. Grupa wyjeżdża na mazowieckie drogi codziennie, próbując zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z ruchu drogowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE